Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Nägid kuskil midagi huvitavat? Jaga teistegagi!
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas muhfff » 09 Sept 2021, 16:57

Pensionifondid jõudsid vist münditurule...
1999 voldik - 43 eurot
1992 voldik - 54 eurot

Paanika, paanika! Ostke enne kui 100 maksab!

:D
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas mart » 09 Sept 2021, 17:13

muhfff kirjutas:
09 Sept 2021, 16:57
Pensionifondid jõudsid vist münditurule...
1999 voldik - 43 eurot
1992 voldik - 54 eurot

Paanika, paanika! Ostke enne kui 100 maksab!

:D
matime profiil ja varasemate tehingute g00geldamine viitavad vanavara kogumise pikemaajalisele sõltuvusele

müntide kõrval paljud ostud, mis jäid nõuka ajal vanematel riiulil seisva jooksva meetri pikendamiseks tegemata, said ja saavad tehtud
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas muhfff » 07 Okt 2022, 16:20

Laulupeo 1-kroonine
https://www.osta.ee/ew-1-kroon-1933-uld ... 19480.html

Kirjelduses on ka kommentaar, et
VK ütles, et PL münt.
Aga kui täpne olla, siis VK ütles ka seda (täpne tsitaat):
see on tugevalt puhastatud münt ja hindajatele ei meeldi sellised mündid, ning see on kunagi olnud PL münt
Mündist on muidugi siiralt kahju.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas Allan » 08 Okt 2022, 00:28

Kaupo, mis jama sa siin ajad? Ise mõtlesid selle "täpse tsitaadi" välja või? Ma arvan, et ma ikka ise mäletan natuke paremini, mis see tsitaat oli. Paluks mitte levitada mingit libainfot. :evil:
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas muhfff » 08 Okt 2022, 10:35

Ei mõelnud ise välja, ma tsiteerisin.

Võib-olla pole Sa aru saanud, aga Eesti mündikogujate ringkond on tegelikult üsna väike, kõik tunnevad kõiki ning kus tegijaid, seal nägijaid.
Oleks seal oksjonil olnud algusest peale "X ütles", siis võib-olla polekski midagi olnud, aga seal oli konkreetselt "VK ütles". Ja tuleb välja, et "VK" päris nii ei öelnud.

Üldjoontes pole muidugi minu asi kellelegi moraali lugeda, aga ma natuke selgitan, miks see olukord mind häirib.
Mündikogujad on üldiselt üsna intelligentne seltskond ja kogenud mündikogujad oskavad ka päris hästi järeldusi teha. Nad teavad, mida üks või teine koguja/ärimees osta.ee's müüb ning oskavad juba selle põhjal igasuguseid järeldusi teha. Näiteks kui kõigekarbistaja hakkab ühtäkki lahtiseid münte müüma, siis ilmselt need mündid karpi ei läinud või ei lähe.
Algajatel kogujatel seda infot tavaliselt pole. Nemad lähtuvad oksjoniinfost - pildid ja selgitus. Antud juhul oli ainult üks tilluke pilt ning selgitus oli, et "VK ütles, et PL münt" ning "Keegi tahab ise karbistamisele saata? ". Mina suhteliselt kogenud osta.ee kasutjana oleks isegi ilma selle selgituseta enam kui veendunud, et see münt karpi ei läinud või ei lähe. Algajal kogujal seda infot ei pruugi olla. Algaja vaatab, et oh, haruldane münt, muidugi paneme NGCs karpi! Aga siit tekibki probleem. Kuigi tehniliselt võttes on münt prooflike, siis NGC mõistes ei ole münt prooflike. NGCs saab PL olla ainult puhta hindega münt, UNC Details PL münte ei ole olemas.

Võib-olla tekib küsimus, et miks mind peaks huvitama algajad kogujad? Väga lihtne, täna alustavad kogujad on tuleviku kliendid. Kui ma mõnekümne aasta pärast tahan äkki oma kogu maha müüa, siis ma soovin et oleks ka kogujaid.
AGA... Ma tean päris mitut inimest, kes alustasid kogumisega ja kuna neil kogemust polnud, siis tõmmati neil n-ö müts silmini pähe, mingi hetk said nad sellest teadlikuks ja siis olid nad väga pettunud. Osad algajad loobuvad selle peale üldse kogumisest ("kõik mündikogujad on petturid ja mündikogumine on räige skämm") ja soovitavad seda ka sõpradel-sugulastel-tuttavatel teha, osad muidugi jätkavad, kuid koostavad omale n-ö musti nimekirju isikutest/oksjonimajadest, kellega nad enam äri ei aja.

Irooniline on asja juures tõik, et prooflike Laulupidu on tegelt ka haruldane. Olles kuulnud mõningaid hindu, mis on pakutud NGC karbis PL müntide eest, siis "augutäite mündi" eest see hind võib-olla polegi liiga palju. Aga see peaks olema ostja teadlik otsus, et ta ostab omale mitte just kõige perfektsema eksemplari. Krt, kui mul omal PL münti poleks, siis oleks võib-olla isegi sellisest mündist huvitatud. Aga kui münti reklaamitakse kui PL, millega proovida NGCs õnne, teades ise samal ajal, et NGC-s see PLina karpi ei lähe, siis tundub see oksjon küll lolli otsimisena.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Astra
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 21 Veebr 2020, 15:14

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas Astra » 08 Okt 2022, 14:43

PL läikega müts.jpg
Muhfff-ga 100 % nõus.

Ühtlasi pakun müüa PL läikega mütse.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas Allan » 08 Okt 2022, 16:58

Esiteks arhiivi mõttes täpsustame siis üle, milline oli päris tsitaat, mitte Kaupo välja mõeldud tsitaat ei tea kuskohast. Täpne lause kõlas siis niimoodi: "Pane see münt ostasse müüki ning ütle, et V. ütles, et see on PL münt". Rõhk on sõnal "ON", mitte oli.

Teiseks, kes on mu oksjoneid jälginud aastaid siis peaks ehk mäletama, et see ei ole esimene kord kui ma panen UNC mündi oksjonile. Ma ei pannud seda 1€ ju müüki või mis? Olen varem pannud oksjonile ka kallilt Pika E, mis hiljem sai MS64 ja 5 sendise, mis sai 65RB ning hiljuti 5 marka 1926, mis saab 100% miinimum AU58 kui mitte MS61. Ilmselt on neid münte veel olnud...

Muidu kahjuks jah mündil oli veidi hairlinesi ja see ei pruugi läbi minna aga olen näinud palju hullemaid münte, mis on läbi läinud. Seega PL on täitsa võimalik kuna NGC hindaib haruldasi asju nagu mint erroreid, 10 margast ja ka PL münti ehk kergemini. Isegi kui münt oleks 66 PL ei garanteeri samuti 100%, et NGC selle ka karbile paneb ja teinekord peabki münti saatma lihtsalt mitu korda, et õiglane hinne karbile saada.

Muidu ma olen 90% selle jutuga ise ka nõus. Aga see oli juba vene ajal niimoodi, mulle räägiti vähemalt, et mündikogujaid nimetati petisteks. Ja paistab, et siiani ei ole mitte midagi muutunud. 99% osta.ee UNCidest on ju totaalne rämps lihtsalt. Ma olen püüdnud selle vastu võidelda ostas ja mitu korda mündi tagasi saatnud, sest mulle saadeti lihtsalt täielik rämps aga paistab, et ma ei ole väga edukas olnud selles. Isegi mitmed selle samuse mündifoorumi kasutajad on parajad susserdised. Millest me siis veel räägime, kui isegi siin ei ole kord majas?

Äärmiselt labane Kaupo sinu poolt minu poole näpuga viibutada, kuna ma olen üks ausamaid tegijaid selles valdkonnas. Ma ei töötle oma pilte ostas, ma ei valeta, et münt on unc kui ta seda ei ole, ma toon välja oksjonitel väiksed defektid (mint errorid) jne jne. Pealegi keegi ei käsi põrsast kotis osta. Kes tahab olen alati valmis iga tõsisega ostjaga kokku saama ja näitama münti. Isegi augu täiteks on see siiski kõva münt ja ostja võib teha oma pakkumise, olgu selleks siis 350€, 500€, 1000€ või 1499€.

Ma arvan, et sellega sai kõik öeldud. Ma ei kavatse seda teemat rohkem kommenteerida. Teinekord kui kellelgi küsimus on võtku tel kätte ja jumala eest küsigu ise üle. Ei ole vaja Sokrateseks hakata ja teoretiseerida, miks ta seda müüb, kas on rikutud, kas on puhastatud, kas on midagi muud häda, vms. Suhelge omavahel kui te tahate normaalset vaibi hoida, kus kõik omavahel läbi saavad! 8-)

muhfff kirjutas:
08 Okt 2022, 10:35
Ei mõelnud ise välja, ma tsiteerisin.

Võib-olla pole Sa aru saanud, aga Eesti mündikogujate ringkond on tegelikult üsna väike, kõik tunnevad kõiki ning kus tegijaid, seal nägijaid.
Oleks seal oksjonil olnud algusest peale "X ütles", siis võib-olla polekski midagi olnud, aga seal oli konkreetselt "VK ütles". Ja tuleb välja, et "VK" päris nii ei öelnud.

Üldjoontes pole muidugi minu asi kellelegi moraali lugeda, aga ma natuke selgitan, miks see olukord mind häirib.
Mündikogujad on üldiselt üsna intelligentne seltskond ja kogenud mündikogujad oskavad ka päris hästi järeldusi teha. Nad teavad, mida üks või teine koguja/ärimees osta.ee's müüb ning oskavad juba selle põhjal igasuguseid järeldusi teha. Näiteks kui kõigekarbistaja hakkab ühtäkki lahtiseid münte müüma, siis ilmselt need mündid karpi ei läinud või ei lähe.
Algajatel kogujatel seda infot tavaliselt pole. Nemad lähtuvad oksjoniinfost - pildid ja selgitus. Antud juhul oli ainult üks tilluke pilt ning selgitus oli, et "VK ütles, et PL münt" ning "Keegi tahab ise karbistamisele saata? ". Mina suhteliselt kogenud osta.ee kasutjana oleks isegi ilma selle selgituseta enam kui veendunud, et see münt karpi ei läinud või ei lähe. Algajal kogujal seda infot ei pruugi olla. Algaja vaatab, et oh, haruldane münt, muidugi paneme NGCs karpi! Aga siit tekibki probleem. Kuigi tehniliselt võttes on münt prooflike, siis NGC mõistes ei ole münt prooflike. NGCs saab PL olla ainult puhta hindega münt, UNC Details PL münte ei ole olemas.

Võib-olla tekib küsimus, et miks mind peaks huvitama algajad kogujad? Väga lihtne, täna alustavad kogujad on tuleviku kliendid. Kui ma mõnekümne aasta pärast tahan äkki oma kogu maha müüa, siis ma soovin et oleks ka kogujaid.
AGA... Ma tean päris mitut inimest, kes alustasid kogumisega ja kuna neil kogemust polnud, siis tõmmati neil n-ö müts silmini pähe, mingi hetk said nad sellest teadlikuks ja siis olid nad väga pettunud. Osad algajad loobuvad selle peale üldse kogumisest ("kõik mündikogujad on petturid ja mündikogumine on räige skämm") ja soovitavad seda ka sõpradel-sugulastel-tuttavatel teha, osad muidugi jätkavad, kuid koostavad omale n-ö musti nimekirju isikutest/oksjonimajadest, kellega nad enam äri ei aja.

Irooniline on asja juures tõik, et prooflike Laulupidu on tegelt ka haruldane. Olles kuulnud mõningaid hindu, mis on pakutud NGC karbis PL müntide eest, siis "augutäite mündi" eest see hind võib-olla polegi liiga palju. Aga see peaks olema ostja teadlik otsus, et ta ostab omale mitte just kõige perfektsema eksemplari. Krt, kui mul omal PL münti poleks, siis oleks võib-olla isegi sellisest mündist huvitatud. Aga kui münti reklaamitakse kui PL, millega proovida NGCs õnne, teades ise samal ajal, et NGC-s see PLina karpi ei lähe, siis tundub see oksjon küll lolli otsimisena.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas muhfff » 08 Okt 2022, 20:05

Kaks kommentaari, kuna mind on nimeliselt välja toodud.
Allan kirjutas:
08 Okt 2022, 16:58
Esiteks arhiivi mõttes täpsustame siis üle, milline oli päris tsitaat, mitte Kaupo välja mõeldud tsitaat ei tea kuskohast.
Minu tsitaat oli pärit VK kirjast mulle. Kopeerisin ja pasteerisin.
Allan kirjutas:
08 Okt 2022, 16:58
Millest me siis veel räägime, kui isegi siin ei ole kord majas?
Iroonilisel kombel oli seesama juhtum esimene, kus juhiti minu tähelepanu, et "kord ei ole majas".
Võib olla tõesti ei olnud Sul pahatahtlikke kavatsusi, kuid see kuulutus oli vähemalt esmakujul väga ebaõnnestunud sõnastusega. Ja see on ka ainus põhjus, miks see kuulutus üldse mu vaateväja sattus.

Aga hea küll, loeme selle teema lõppenuks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas Allan » 08 Okt 2022, 23:12

All good 8-)
muhfff kirjutas:
08 Okt 2022, 20:05
Kaks kommentaari, kuna mind on nimeliselt välja toodud.
Allan kirjutas:
08 Okt 2022, 16:58
Esiteks arhiivi mõttes täpsustame siis üle, milline oli päris tsitaat, mitte Kaupo välja mõeldud tsitaat ei tea kuskohast.
Minu tsitaat oli pärit VK kirjast mulle. Kopeerisin ja pasteerisin.
Allan kirjutas:
08 Okt 2022, 16:58
Millest me siis veel räägime, kui isegi siin ei ole kord majas?
Iroonilisel kombel oli seesama juhtum esimene, kus juhiti minu tähelepanu, et "kord ei ole majas".
Võib olla tõesti ei olnud Sul pahatahtlikke kavatsusi, kuid see kuulutus oli vähemalt esmakujul väga ebaõnnestunud sõnastusega. Ja see on ka ainus põhjus, miks see kuulutus üldse mu vaateväja sattus.

Aga hea küll, loeme selle teema lõppenuks.
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Loll pole mitte see kes küsib, vaid see kes maksab

Postitus Postitas aldok2 » 09 Okt 2022, 00:01

Vaatasin ka kõnealust oksjonit. Müüja on ostas pikalt müünud ja tema teistel oksjonitel on enam-vähem normaalse kvaliteediga fotod (ok, resolutsioon võiks suurem olla, aga väga hull ka ei ole), aga antud juhul on tehtud mündist suht väike foto, millelt on ka taust maha lõikamata, mis vähendab veelgi reaalselt nähtava mündi suurust ja lisaks on pildile veel rasvases kirjas peale kirjutatud "BRONEERITUD", mis veelgi raskendab mündi kvaliteedi hindamist, sest see kiri varjutab niigi väheseid detaile. Vähe sellest, näidatakse ainult fotot mündi ühest poolest. Minu jaoks on need nii suured ohumärgid (eriti küsitud hinda arvestades), et loobuks kohe. Nii kalleid münte ei osteta sellise pildi alusel, eriti müüjalt, kes enamasti müüb karbistatud münte ja paneb tavaliselt üles fotod mündi mõlemast poolest. Vähemalt mina ei ostaks. Panen mündi foto allapoole.

Kui ma ise müüks osta.ee-s (või ka kusagil mujal) tavakvaliteedis ehk ca 80-100 eurot maksvat münti üliharuldase tippkvaliteedis mündina 2500 euro eest, siis ma vähemalt tagaks selle, et kõik mündi detailid oleksid fotol võimalikult hästi nähtavad. Et ostjal oleks võimalik veenduda, mida ta oma raha eest saab. Antud juhul on just nimelt selle mündi ainukegi pilt puudulik ja niipalju kui ma suudan sealt välja lugeda (tõsi, seda on pildikvaliteedi tõttu keeruline teha), on münt läikima hõõrutud. Jällegi suur ohumärk. Ma täiesti nõustun, et mu hinnang hõõrumise kohta võib olla ka ekslik, aga selline mulje mulle jääb ja pildikvaliteet ei luba vastupidises veenduda.

Pakkumise kirjelduses on toodud, et "X ütles, et PL münt. Keegi tahab ise karbistamisele saata?" Kas tegu on mingi salakeelega, kus autoriteetide nimede asemel on on tähed? Kes on X? Kui autoriteedid on tähtsad, siis Y jälle arvab, et kui münt on läikima hõõrutud, pole enam erilist vahet, kas ta oli kunagi PL või mitte, hind jääb ikka maks 100 euro piiridesse... Ma ei ütle, kes Y on, kõik teavad ju niikuinii...Igal juhul kindel ohumärk!

Kui tegu oleks üliharuldase PL mündiga, siis just sellist münti tasuks enne müüki karbistamisele saata, sest pärast õige hinde saamist ei ole enam kahtlust, ja võib tõesti kallist hinda küsida. Siis ei ole vaja enam arutleda, kas on PL või mitte, kas pildikvaliteet on hea või mida keegi ütles. Et seda ei tehta, on veel üks väga suur ohumärk.

EBays juhtub näiteks üsna sageli, et täiesti tavalisele odavale (10-20$) mündile (kehv foto on sageli ka kaasas) kirjutatakse juurde reklaamilaiuseid nagu "RARE", "SILVER", "VERY RARE" ja siis küsitakse tuhandeid dollareid. Mine tea, ehk keegi ostabki...Muidugi ei pruugi tegu olla pettusega, sest müüja võib olla lihtsalt eksiteele viidud. Ja muidugi võib juhtuda, et 2 tuhandest münti müüakse ebays 10 dollariga. Kuid küsimus on tõenäosuses.

Ma ei väida, et tegu on teadliku pettusega, kuid antud pakkumise puhul koguneb ohumärke nii palju, et kellegi osta ei soovitaks, vähemalt mitte ligilähedaseltki küsitud hinnatasemelt.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Vasta