Eestiaegsete sentide puhastamine

Müntide hoiustamine, puhastamine jmt. Küsi nõu või jaga tarkust!
Vasta
Allan
50 senti

Re: Eestiaegsete sentide puhastamine

Postitus Postitas Allan » 22 Juul 2017, 22:57

See on tõesti suurepäraselt puhastatud münt. Ise oleks sellise esmapilgul maha kandnud. Üldiselt need 1922a asjad paistavad jah paremini puhtaks minema kui 24, 25 ja 26a margad. Sinna jäävad pärast mingid roosad laigud peale, vähemalt minu katsetused on nii näidanud.

Mõtlesin selle teema kokku võtta, et olen siin katsetanud erinevaid leuchtturmi lahuseid, õunaäädikat, atsetooni, sipelghapet, vetsupuhastuvahendit Harpic ja 15% soolhapet. Üldiselt olen praegu ainult viimase juurde jäänud. Minu arvates parim vahend mustuse maha võtmiseks ning täiesti turvaline cu-ni-zn-al müntide puhul. Münt 5 min sisse ja kogu mustus on maas. See, mis maha ei tulnud siis on tegu juba mingi suurema jamaga. Ainult vaskmüntide puhul ei tohi seda kasutada.
Viimati muutis Allan, 22 Juul 2017, 23:32, muudetud 1 kord kokku.
Otsin tsaari-vene 5 kopikat unc (hõbe), tsaari 1 rubla au/unc, Eesti Wabariigi münte unc säilivuses.

mvahtra
Topeltkroon

Postitus Postitas mvahtra » 22 Juul 2017, 23:23

Ehee,siia ootaks juba Mardi kommentaari,Ta oskab ülihästi selle teema paari sõnaga kokku võtta...

mart
Kümnekroonine

Postitus Postitas mart » 23 Juul 2017, 00:07

Seekord midagi täiesti erinevat*:
1. "Lapsed, ärge minge Aafrikasse jalutama, seal on ohtlikud krokodillid!" (Stanislav Belkovski tsitaadi tõlge, Maršak?)
2. Tuttav nägin pööningul umbes II ilmasõja ajast lasteraamatut, kus oli vanematele tuntud luuletus: "Ära usu hundi juttu, hundil on need hullud jutud, karul kõned kavalada" ja lapse käega kõrvale kirjutatud: "USUN KÜLL"

===
* - sh 34:53st omaette pärl, mõeldes Alan Turingi saatusele + kui süveneda, siis veel 1970ndate "sisenalju"
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta