Miks?

Kõik, mis ei puutu otseselt müntidesse + "jutunurgad". Seaduse ja sündsuse piires, muidugi!
Vasta
linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 05 Jaan 2013, 12:56

Miks on nii, et kõik Eesti mündid, kaasa arvatud euromündid, on voldikutes, aga kõik euro mündid, välja arvatud eesti omad, on vihikutes?

Seni on osta.ee-s minumeelest täiesti eranditult nõnda nimetatud. :)

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 09 Jaan 2013, 14:07

Oskab keegi selgitada? Mind täitsa huvitab, et kust selline nimetamine on tulnud. :)

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Miks?

Postitus Postitas mart » 09 Jaan 2013, 15:34

sisseharjunud "keegi juba ütles nii", hetkel ostas mündivoldik 6st 1 mitte-eesti mündipakend, mündivihik 40st kõik mitte-eesti.
seejuures paljud euro-"mündivihikud" võivad olla ühel plastikusse pressitud lehel

Eesti Pank pakub just vastupidi, vastavalt lehtede loogikale:
pakendatud ev 90 kroonid on vihikus, Eesti Vabariik 90 (esitlusvihik), lehed on nagu vihikus
pakendatud euromündid on voldikus, Eesti euromüntide voldik, lehed volditakse kahelt poolt kokku
sama on ka vanas veebis, kroonid vihikutes ja tava-euromündid on voldikus
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 09 Jaan 2013, 18:36

mart kirjutas:sisseharjunud "keegi juba ütles nii", hetkel ostas mündivoldik 6st 1 mitte-eesti mündipakend, mündivihik 40st kõik mitte-eesti.
seejuures paljud euro-"mündivihikud" võivad olla ühel plastikusse pressitud lehel

Eesti Pank pakub just vastupidi, vastavalt lehtede loogikale:
pakendatud ev 90 kroonid on vihikus, Eesti Vabariik 90 (esitlusvihik), lehed on nagu vihikus
pakendatud euromündid on voldikus, Eesti euromüntide voldik, lehed volditakse kahelt poolt kokku
sama on ka vanas veebis, kroonid vihikutes ja tava-euromündid on voldikus
Tegelikult klapib euromüntidega nii ostas, kui EP's. Eesti euromündid on mõlemas ikkagi voldikus. Ülejäänud maailma euromündid aga on osta.see-s kõik vihikustes. :) See EV90 on minumeelest ainuke VIHIK. Ja no selle formaat on ikka ulme ka võrreldes ülejäänud väljaannetega. Lisaks ostas on seda ka alati vihikuna müüdud.

Ilmselt jah on see "keegi juba ütles nii" harjumusest, aga oskab keegi ehk öelda, et miks nii on hakanud "keegi" ütlema nii, et kõik "väljamaa" voldikud on vihikud. :D Mind just see rahvapärimuse loogika huvitab. :P

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Miks?

Postitus Postitas mart » 09 Jaan 2013, 21:25

kui sa ei saa seetõttu magada, hakka järjest oksjonite all küsima, miks just voldik-vihik, aga võid jõuda tulemusteni et VEDUR on RONG, kuna rongi pildi peal on alati vedur ja LÕVID on KOERLASED, kuna neil on kutsikad
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 10 Jaan 2013, 14:11

mart kirjutas:kui sa ei saa seetõttu magada, hakka järjest oksjonite all küsima, miks just voldik-vihik, aga võid jõuda tulemusteni et VEDUR on RONG, kuna rongi pildi peal on alati vedur ja LÕVID on KOERLASED, kuna neil on kutsikad
Magan sügavalt ja hästi. :)

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 19 Jaan 2013, 22:05

Miks on nii, et kui ma näen ebay's hüüdu "QUALITY !!!" siis on tegemist vääramatult eestist pärit müüjaga? :P

Üldse on äärmiselt naljakad need hüüdmised. Osta.ee-s on liiga palju neid, kellele võiks selgitada, et "!!!!SÄILIVUS!!!!" on igal mündil. Mõnel lihtsalt parem ja mõnel jälle kehvem. :)

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Miks?

Postitus Postitas muhfff » 20 Jaan 2013, 09:43

linc kirjutas:Miks on nii, et kui ma näen ebay's hüüdu "QUALITY !!!" siis on tegemist vääramatult eestist pärit müüjaga?
Arvatavasti saab sellele fenomenile anda nimetuse "delfistumine" (või ka "delfidebiilistumine"). Kui vaadata Delfi, Õhtulehe jne pealkirju, siis need on kõik stiilis OSSA!!! EI OLE TÕSI!!! jne.
Välismaine kollane ajakirjandus nii vaimuvane pole. Seega pole ka sealsed delfidebiilikud (vabandage väljenudst) nii vaimuvaesed.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Miks?

Postitus Postitas mart » 20 Jaan 2013, 22:28

linc kirjutas:Miks on nii, et kui ma näen ebay's hüüdu "QUALITY !!!" siis on tegemist vääramatult eestist pärit müüjaga? :P
üks mees läks psühholoogi juurde ja ütles, et tal on alaväärsuskompleks, psühholoog testis ja ütles mehele, tal ei ole alaväärsuskompleksi, ta ongi alaväärne.
ma saadaks sama psühholoogi juurde kõik need, kes üldistusena alavääristavad rahvuskaaslasi, teise soovitusena

pole ebay kasutaja, kuid seal on eestlastest rohkem lõunamaiseid liialdajaid, ilmselt kallutab statistikat, kui otsida vaid eesti münte

jääb vaid loota, et kasvõi üks siia jõudnud SÄILIVUS-SUPPER-ERAKOGU-!!!-kasutaja hakkab süvenema, millega täidab foorum vähemalt minu jaoks oma eesmärke
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: Miks?

Postitus Postitas linc » 21 Jaan 2013, 00:33

Ma ei kirjutanud, et kõik Eestlased liialdavad ebay's hüüumärkidega vaid kirjutasin, et eranditult näen hüüumärkidega liialdamise puhul, et tegemist on Eestist pärit müüjatega. Rahvust mina ei ole määranud ja kõigi rahvuskaaslasi pole ma kuhugi ega kuidagi üldistanud.

Võimalik, et lõunamaiseid hüüumärgite armastajaid on tõesti rohkem ja mind huvitavate teemade sisse need ei mahu. Selles osas vabandan, et esitasin küsimuse ehk enda jaoks liiga lõbusalt mõelduna ning eeldasin et seda ei võeta nii tõsiselt, et iga viimane kui täht kaalutakse ning mõtestatakse läbi. Piinlik, aga püüan edaspidi pedantsem ja üheselt mõistetavam olla.

Aitäh mart lahke pakkumise eest psühholoogilt abi leida. Jaga siis juba mõne hea psühholoogi nimi ka, et kindla peale minna, muidu ehk siiski diagnoosib kompleksi, mitte alaväärsuse ja jääb tegelik probleem lahendamata. :)

Kutse Keskerakonda on muidugi eriti lahke, aga ma kardan, et me mõlemad ei mahu korraga sinna, seega jään parem siiski poliitikast kõrvale.

Vasta