natuke abi

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: natuke abi

Postitus Postitas muhfff » 14 Nov 2013, 16:41

Kõnealuse mündi pildid (kahjuks mitte just parima kvaliteediga)
IMG_20131113_211556.jpg
IMG_20131113_211045.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: natuke abi

Postitus Postitas muhfff » 14 Nov 2013, 16:44

Siiski, küsiks veelkord, et mis viib või viis mõttele, et tegu võib olla Paavli ülelöögiga?
Kas mündst on näha, et see on vermitud teise mündi peale? Kas on näha teise mündi detaile?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: natuke abi

Postitus Postitas mart » 14 Nov 2013, 21:14

katalooge vaadates saab selgeks, miks "5 kopikat 1795 am" PEAB ILMTINGIMATA OLEMA "nn pavlovski peretšekan" !!!
kui muidugi münt on ikka 1795 5 kopikat AM...

katalooge tasub vaadata, aga kui ikka kogemusi pole, tasub enne mõne uue kalli asja võlgu ostmist mõne kogenuma käest üle küsida, näiteks 2010.a "vaatan kataloogi => saan ratsa rikkaks!!!"-oksjon.

seejuures ratsarikkaks oksjoni eksimuse puust ja punaseks tegemisest polnud kasu, müüja pani mündi veel korra suure hinnaga üles, lõpuks pani pool aastat hiljem üles 1 euroga, aga loomulikult lisaga "VÄGA HARULDANE" ja lõpphind oodatult 1.15e
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

Re: natuke abi

Postitus Postitas virgot » 15 Nov 2013, 06:33

Ma ei ole just asjatundja aga kui otsisin netist mis see münt võiks olla siis oli ta sellele 5 kopikalisele kõige sarnasem. Ja vastus mardile kui mulle oleks netis sattunud ette samasugune münt kirjaga ONU JEGOORI TITAAN RUBLA siis oleks ma ka seda arvand. Aga küsimus mille esitasin on ikka vastuseta. Nii, et läheb seibiks ma ei viitsi sellega enam jamada. Siin mind juba piisavalt tänitatud. Jõudu teile

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: natuke abi

Postitus Postitas muhfff » 15 Nov 2013, 09:14

virgot kirjutas:Ma ei ole just asjatundja aga kui otsisin netist mis see münt võiks olla siis oli ta sellele 5 kopikalisele kõige sarnasem.
Ok, nagu ma aru saan, siis lihtsalt tundus sarnane.

Natuke 5-kopikalistest. Sarnase kujundusega 5-kopikalisi tehti aastaarvudega 1763-1796. Pauli ülelöök, nagu nimi ütleb, tehti veel Pauli ajal, s.o 1796-1801 (millal täpselt, jään vastuse võlgu).
Lisaks vermiti neid münte viies või kuues erinevas rahapajas.
Nagu nendest arvudest võib aru saada, on erinevaid 5-kopikalise versioone kaugelt üle saja. Seega on pildi olemasolu mündile hinnagu andmiseks äärmiselt oluline.

5-kopikaliste Pauli ülelöögid on, nagu ma aru olen saanud, tehtud 1796. a 10-kopikaliste peale. Seega peaks 5-kopikalise pinnal olema näha sellise mündi detaile:
(pilt läheb peale vajutades suuremaks)

Näiteks:
(pilt läheb peale vajutades suuremaks)

Kui teise mündi detaile pole näha, pole ka ülelöök.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

Re: natuke abi

Postitus Postitas virgot » 15 Nov 2013, 09:53

Võib olla ka see sarnasus on olemas aga täpsemalt näeb siis kui oksiidi saaks eemaldatud. Hakkan uurima kuidas seda võimalikult ohutult teha, et pärast midagi klaasitaha ka oleks panna.

Vasta