natuke abi

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

natuke abi

Postitus Postitas virgot » 13 Nov 2013, 15:06

Niisis alustan sellest ,et leidsin ühe mündi millel esi ja tagakülg meenutavad 5 kopikat 1795 am nn pavlovski peretšekan läbimõõt 41mm ja paksus 3mm. Mure selline, et paistab nagu münt oleks muljuda saanud ( lapergused) aga vapp ja kiri on kahjustusteta. Küll aga tundub, et esi ja tagumine külg on nii omavahel nihkes kui ka mündi suhtes ( taga külg on ühe serva poole nihkes). Kas mul tasub asja edasi uurida või kõlbab sellest üks kena vask seib teha? Vabandan, et pilti ei saa lisada sest münt kaetud oksiidi kihiga (roheline ja üsna paks kiht).

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: natuke abi

Postitus Postitas muhfff » 13 Nov 2013, 18:59

Kahjuks ilma pildita vaevalt keegi midagi tarka öelda oskab.

Aga kui mündil on paks roheline oksiidikiht, siis kuidas see nn pavlovski peretšekan välja paistab?

Ühesõnaga, pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: natuke abi

Postitus Postitas mart » 13 Nov 2013, 20:06

ei-ei-ei!

EI MINGEID PILTE! ma kordan: EI MINGEID PILTE!!!

paluks veel sõnalisi kirjeldusi, poeesia, proosa, räpp... olavi ruitlane võiks kirjeldada oksiidi lõhna
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

Re: natuke abi

Postitus Postitas virgot » 13 Nov 2013, 21:20

See oksiidi kiht pole nii paks et seda pilti ei näeks silmaga aga piisav et rikkuda pilt nii,et seda ei lasta siia üles laadida. Aga kui siin keegi ei suuda mind aidata siis sooviks teada kelle poole ma tallinnas võiks isiklikult pöörduda.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: natuke abi

Postitus Postitas mart » 13 Nov 2013, 21:27

kirjeldust on liiga vähe, kirjelda rohkem!

jaga näiteks münt sentimeetrite ja siis millimeetrite kohta ruutudeks ja kirjelda ruutusid, näiteks alguseks - münt koosneb 16st 1 cm2 ruudust, kirjeldusest jäävad välja ruudud (tühi koht) 1, 4, 13 ja 16
ruut 2
ruut 3
...
ruut 15

ja siis edasi iga ruut millimeetri kaupa

ja jumalapärast ÄRA TEE PILTE!!!
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

Re: natuke abi

Postitus Postitas virgot » 13 Nov 2013, 21:41

Loomulikult ma lisaksin pildid aga selle saidi jaoks ei ole need korrektsed.

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: natuke abi

Postitus Postitas linc » 13 Nov 2013, 22:13

virgot kirjutas:Loomulikult ma lisaksin pildid aga selle saidi jaoks ei ole need korrektsed.
Olgem ausad, kui sulle öeldakse korduvalt ja korduvalt, et tee pildid või seda, mida sa kirjeldad, ei ole olemas, siis need "nemad", kes keelavad sul pilti siia jagada on midagi, mida sul tuleks minna ravima.

Usu mind, et see, kui sa kuhugi internetti pilte laeks ja neid teistega jagaks, ei oleks mingi ennekuulmatu pretsedent. Täpselt nii nagu on täiesti okei teha pilti riietega kaetud inimestest, on vägagi okei teha pilti oksiidikihiga kaetud müntidest.

Ole kena, tee need pildid ja lae need kuhugi ülesse ning jaga meiega või kui sul pole mida pildistada, siis ära venita seda lõputuks agooniaks, sest parimal juhul petaksid sa ehk iseenda sellega ära.

virgot
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 11 Nov 2013, 14:39

Re: natuke abi

Postitus Postitas virgot » 13 Nov 2013, 22:30

Mul pole neid pilte kuhugi üles riputada. Miks peaksin kedagi proovima petta ma tahtsin lihtsalt teada kas sellised anomaaliad mündi puhul on normaalsed!? Vabandan, et tüli tekitasin. Eks ma siis otsin mujalt edasī. Edu teile

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: natuke abi

Postitus Postitas linc » 13 Nov 2013, 23:06

virgot kirjutas:Mul pole neid pilte kuhugi üles riputada. Miks peaksin kedagi proovima petta ma tahtsin lihtsalt teada kas sellised anomaaliad mündi puhul on normaalsed!? Vabandan, et tüli tekitasin. Eks ma siis otsin mujalt edasī. Edu teile
Mu kunagine, nüüdseks lahkunud, füüsika õpetaja ütles aeg-ajalt, et ei saa santi sundida, kui sant ei taha kõndida. Kui "nemad" ei luba sul pilte mitte kuhugi riputada, siis pole midagi teha. :)

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: natuke abi

Postitus Postitas muhfff » 14 Nov 2013, 09:08

virgot kirjutas:Loomulikult ma lisaksin pildid aga selle saidi jaoks ei ole need korrektsed.
Selle kohta sooviks küll rohkem infot. Mille poolest need need korrektsed pole? Liiga suured? Vales formaadis?
virgot kirjutas:Mul pole neid pilte kuhugi üles riputada.
Kui veebis asuvad pildijagamislehed ei sobi, siis alati on muidugi võimalus meiliga mulle saata ja ma teen need ise "avalikuks".
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta