Müntide hindamine NGC-s

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Viljar
10 senti
Postitusi: 35
Liitunud: 23 Juul 2017, 09:53

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Viljar » 07 Veebr 2024, 09:30

Tere !

Kui soovid oma rahasid gradeerida, palun minu kätte toimetada gradeerimisele minevad objektid hiljemalt 26 veebruar 2024! Ka sellel korral viin ma isiklikult rahad NGC-PMG kontorisse ja toon sealt tagasi (Hinnakiri on kodulehel https://coingrading.ee/ ). Kallimate või raskemate rahade puhul võib lisanduda täiendav tasu, mis katab transpordikulu. Vene mündid võtan momendil vastu ilma piiranguteta!. Kui on küsimusi, olen meeleldi nõus nendele vastama.

Parimate soovidega,
Viljar Karja

Coin Grading OÜ
+372 555 11 911
viljarkarja23@gmail.com
https://coingrading.ee/

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Andvari » 02 Mär 2024, 15:17

Tere. Kas keegi teab mis on erinevused pildil märgitud müntidel?
Capture.JPG
Avastasin, et paljud nominaalid on NGC-s nii jagatud. Kas need on First release ja early release?
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 02 Mär 2024, 19:23

Jah, early release ja first release. Natuke jabur niimoodi jagada, aga noh…
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 363
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas fengarm » 23 Apr 2024, 13:50

Läheb järgmise tiiruga hindamisele. Enne pole midagi saatnud, mis hinnet umbes oodata võiks? (Jah, piltide järgi hindamine on tänamatu tegevus, aga spekulatsioone?) Ilus laustempliläige igatahes, üleni n-ö härmas pind. Ääred pole täkitud nagu paista võib, vaid servakiri on vermimisel äärist deformeerinud.
97v.jpg
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5029
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas muhfff » 23 Apr 2024, 14:12

Mu esimene mõte oli MS62, aga nagu Sa ütlesid - pildi järgi hindamine on tänamatu töö : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1629
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas Andvari » 23 Apr 2024, 16:53

Minu hinnangul ei pruugi see MSi saada, kui siis madal. Ise pakuks AU55-58. Vapi pool nõrk löök või templi kulumine või lihtsalt kulumine ( kulli detailid ei ole teravad just vapid õun kroonid ).Vapi poolel on aluspinnal ka mingid jutid - osa kindlasti die police lines osadest ei saa pildilt aru kas on nühkimine või mitte. Nikolai ninaesine aluspind on säbruline ja keset kuplit jookseb deagonaalselt vigastus - klaapsakas ja üldse on sitane see münt. Pane atsetooni likku siis õunakat järgi natuke. Lõpuks kui kindel oled, et hairlinse ei ole ja paatina kadumisest kahju ei ole lase hõbeda puhastusainest läbi.

Vasta