Müntide hindamine NGC-s

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Müntide hindamine NGC-s

Postitus Postitas platinum » 16 Mär 2013, 14:09

Kas keegi siit on lasknud münte hinnata kuskil ametlikus kohas. NGC, PCGS või need väiksemad, ICG, ANACS. Kanadal ja Poolal veel mingid omad aga siiski huvitaks suured. Respecti neil rohkem.
Plaanin saata kevadel portsu münte NGC-sse hindamiseks. Varasem kogemus puudub.
Keeruline ja kallis ta on aga slab-is(kuidas eestik. nimi?) maksavad mündid kordades rohkem.
Kellelgi kogemusi? plussid-miinused?
Viimati muutis platinum, 26 Mär 2014, 23:05, muudetud 1 kord kokku.

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas platinum » 16 Mär 2013, 18:44

Siin on tutvustav video. Need mündikiled(taskud) on Eestist raske leida. St. ma ei leidnudki :) Igatahes tellisin välismaalt.
http://www.ngccoin.com/coingrading/ngc- ... rview.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Enne saatmist võin positada siia pilte ja arutada omakeskis mis kraadi proffid anda võivad.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas mart » 16 Mär 2013, 21:04

veel hiljuti oli üle lahe soome või on see variant "üle lombi"-st?

slabidega on nagu interneti kaudu ostmisega, võiks reeglid ja KÕIK kulud selgeks teha ning alles siis tegutseda, kuigi võib ka käituda, nagu "mitte nõrgad", siinkohal tervitused Metsakalmistule!
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas platinum » 16 Mär 2013, 22:55

sry, üle lombi jah, Ameerikasse.
Internetist münte ostnud üle 10 aasta. Olen üpris kursis asjadega.
Hindamisele pole aga kordagi saatnud. Mis need KÕIK kulud siis oleks?
Ise oskan mõelda: mündi hindamine ja kapseldamine 24$ alla 300$ mündid ja 300-3000$ mündid 40$ alates 1. aprillist. Veel saatekulud sinna ja tagasi. Kas midagi võib veel olla mida ma ei tea?

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas mart » 16 Mär 2013, 23:21

platinum kirjutas:Hindamisele pole aga kordagi saatnud. Mis need KÕIK kulud siis oleks?
Ise oskan mõelda: mündi hindamine ja kapseldamine 24$ alla 300$ mündid ja 300-3000$ mündid 40$ alates 1. aprillist. Veel saatekulud sinna ja tagasi. Kas midagi võib veel olla mida ma ei tea?
"reeglid ja KÕIK kulud", sul on 2 numbrit hinnakirjast, aga toll, saatmisreeglid ja KÕIK postituskulud?
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas platinum » 17 Mär 2013, 09:12

Toll? Eestisse müntide toomine on tollivaba. Tolli lehel on maksuvabad: paberraha ja mündid.
Kas teenuse kasutamise pealt peab üldse tolli maksma? Natuke veider tundub. Minu mündid sinna ja minu mündid tagasi, käisid teenusepakkuja juures ja mille pealt tolli maksta? mündi väärtuse või hindamise teenuse? Lihtsalt arutelu jätkuks.
Tegelikult on nii, et Saksamaal ja Šveitsis on NGC kontor(PCGS kontor Pariisis), saadan sinna mitte ise otse meerikasse. Täpselt saatmiskulusi ei tea veel jah aga postikulude tõttu nüüd asi katki küll ei saa jääda. Eestist igale poole odav saata.
Mart, kas oled ise asja läbi teinud?

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas Andvari » 17 Mär 2013, 11:54

Tere.
Kui kindel plaan saata, siis küsida võid Viljari, Raimo ja Arturi käest. Tean, et nemad on münte hindamisele saatnud.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas mart » 17 Mär 2013, 18:09

ise pole läbi teinud ja ei plaani ka, arvestades mõningaid juhtumeid, kui karbid käes, kirjuta, kuidas läks ja millised olid lõplikud kulud
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas muhfff » 17 Mär 2013, 23:08

mart kirjutas:kui karbid käes, kirjuta, kuidas läks ja millised olid lõplikud kulud
Ühinen Mardi sooviga, mulle pakuks see ka huvi. Võib-olla tekib mingi hetk tahtmine mõnte kapseldada, siis oleks ettekujutus kuludest olemas.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Müntide hindamine üle lahe

Postitus Postitas platinum » 18 Mär 2013, 21:23

Saab ikka jah. Võib minna aega ennem kui kõik mündid mis ostetud koju jõuavad(st. mitte kõik postiga)

Vasta