Väikene küsimus seoses müntide transportimisega Schengeni siseselt

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Diamont
Sent
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Okt 2022, 19:04

Väikene küsimus seoses müntide transportimisega Schengeni siseselt

Postitus Postitas Diamont » 04 Okt 2022, 19:13

Tere! Selline küsimus : elan Norras. Olen hobikorras hõbemünte ostnud investeeringuna. Jutt käib siis tavalistest investeerimis müntidest. ( australian koala,krugerrand jne) Ostetud Norra Tavexist. Sama ettevote mis eesti Tavid pmst teistsugune nimi lihtsalt minu arvates? Ei ole mis teab asjatundja,olen mitmest kohast lugenud et nüüd lähevad mündid käibemaksu alla? Mulle tuleb pere külla jõuludeks,tahaksin emaga mündid eesti saata. Kas keegi oskab nõu anda, kas pean nuud eestis käibemaksu maksma nende eest? Norra ei ole EU aga Schengenis. Ostu arved olemas. Ette tänades ja parimate soovidega!

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Väikene küsimus seoses müntide transportimisega Schengeni siseselt

Postitus Postitas muhfff » 04 Okt 2022, 19:37

Ma esimese asjana kindlasti rõhutan, et ma ei ole maksueksepert.

Eestis peavad münte müües käibemaksu lisama kauplused (näiteks Eesti Panga muuseum või Tavid), eraisikud omavahelistes tehingutes seda tegema ei pea (sest vaikimisi eeldatakse, et tavainimeste käes olevate müntide pealt on juba kõik maksud makstud).

Kui välismaalt osta, väljapoolt EU (posti teel), siis nõutakse nüüd vist kõige pealt käibemaksu. Tuleb deklareerida jne.

Ise tulles... Mündid tasub panna muidugi kõik käsipagasisse (ma eeldan, et sul pole neid terve euroaluse täis).
Lennukilt tulles on kaks tunnelit - "mitte midagi deklareerida" ja "on midagi deklareerida".
Ma ei ütle, et ma kunagi midagi deklareeritavat üle piiri olen toonud, kuid "mitte midagi deklareerida" tunnelis pole mind kordagi kõrvale võetud. Kohver on küll tollist läbi käinud (vastavad kleepsud on peal olnud), kuid mu käsipagasi vastu pole küll keegi Eestisse tulles huvi tundnud.
Aga kui ka võetakse kõrvale ja leitakse deklareeritavat kaupa, siis minu teada peab ainult maksud ära maksma. Trahvi minu teada ei saa.

Aga ma rõhutan veelkord, ma pole maksuekspert.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta