Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Andvari » 26 Okt 2020, 02:57

Tere. Mind häirib selle esikaane juures see, et sõnad sellel on mingis arusaamatus võõramaa keeles.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2020, 10:16

Andvari kirjutas:
26 Okt 2020, 02:57
Tere. Mind häirib selle esikaane juures see, et sõnad sellel on mingis arusaamatus võõramaa keeles.
Oota, kuni Sa veel sisu näed! :D

Aga ma vist ei maininud seda, aga kataloog tuleb tõesti põhiliselt inglisekeelne (kuigi on ka eestikeelseid juppe). Enamik niikuinii tegelikult ei loe katalooge, neid lihtsalt lehitsetakse, vaadatakse pilte ja numbreid.
Küll aga annab inglisekeelne kataloog lootuse, et äkki NGC hakkab aru saama, et mõnest Eesti mündist on mitu erimit. Hoolimata mu pingutustest pole nad aastate jooksul eesti keelt selgeks õppinud, seega äkki inglise keelest saavad nad paremini aru.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Astra
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 21 Veebr 2020, 15:14

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Astra » 26 Okt 2020, 16:12

Eks lapsuke võiks ikka issi nägu olla, eriti, kui tema (autori)nime kannab. Aga siiski kiibitsen. Vabandan juba ette. :roll:

Minu silmis oleks rohkem kaalu ja kutsuks ka ostma mõne väärika EW aegse mündi pilt esikaanel. On see Ülikooli kujutisega 2 krooni või midagi muud on maitse asi. See praegune 100 kroonine tekitab minul emotsiooni et a la järjekordne Mündiäri üllitis....

Muidu pean esikaane disaini õnnestunuks ja tänan väga sellise ettevõtmise eest.

Toomas

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2020, 18:51

Astra kirjutas:
26 Okt 2020, 16:12
Minu silmis oleks rohkem kaalu ja kutsuks ka ostma mõne väärika EW aegse mündi pilt esikaanel. On see Ülikooli kujutisega 2 krooni või midagi muud on maitse asi. See praegune 100 kroonine tekitab minul emotsiooni et a la järjekordne Mündiäri üllitis....
Aitäh tagasiside eest!
EW aegsete müntidega on see probleem (läbiv teema kogu kataloogi kirjutamise ajal, et üks probleem ajab teist taga :D ), et neid kõiki on juba kasutatud. Järjekordne raamat mis kasutab viikingilaeva, Toompea lossi või tammelehtedega senti tunduks klišeelikult.
AGA... kui ma ei eksi, siis 25-sendise vappi pole veel keegi kasutanud. Ja see näeks ka päris hea välja. Ühtlasi aitaks rõhutada, et Estonian peakirjas tähendab Eesti Vabariiki.
esikaas25s_sm.png
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2020, 18:52

Lisaks, kui keegi oskab veel paremat münti soovitada, siis olen taaskord valmis ära kuulama.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Kriks » 26 Okt 2020, 19:15

Kaas meeldib väga. Riie taustaks ja münt, millel peal lipuvärvid. Mu meelest väga hea lahendus. Milline münt kaanele panna on ilmselt maitse asi. Samas võimalik, et kui panna sinna mõni teine münt, siis värvide mäng ei pruugi enam nii ilus olla. Kuigi jah Eestil palju münte, mis on väga ilusad ja vääriksid kohta kaanel (laulupidu, Ülikool, Viiking või hoopis 25 sendise tagakülg näiteks). Sellisel kujul siiski münt ja kaas meeldivad väga ning ei asendaks kujunduslikult midagi.
Siiski oleks mulle oleks meeldinud väga kui oleks raamatu pealkri olnud eesti keeles kirjutatud.
Variant on teha sarnaselt Allani raamatutele kakskeelne pealkiri. Allanil oli üleval eesti keelne pealkiri ja all veidi väiksemana inglise keelne. Midagi halvemaks ei muutu ja ega Allani raamatul sees ka väga palju teksti polnud, seega ei näe, et midagi oluliselt raamatu sisu juures muutma peaks kui pealkiri oleks eesti keelne.
Näiteks praeguse "ESTONIAN COINS" asemel oleks "EESTI MÜNDID" vms ja allpool väiksemas kirjas inglise keelne pealkiri "Estonian coins, tokens jne".

edit: kommentaari hakkasin varem kirjutama, aga kuna üks telefonikõne tuli vahele ei jõudnud ära postitada. Siiski naljakas näha, et 25 sendise tagakülje mõte juba peaaegu lahenduse leidnud. :D. Siiski pärast pildi nägemist meeldis lipu münt kaanel ikkagi rohkem. :D

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2020, 19:24

Kriks kirjutas:
26 Okt 2020, 19:15
Siiski oleks mulle oleks meeldinud väga kui oleks raamatu pealkri olnud eesti keeles kirjutatud.
Variant on teha sarnaselt Allani raamatutele kakskeelne pealkiri.
Jah, ka kakskeelse pealkirja variant on mu mõtteist läbi käinud. Lasen alateadvusel seda mõtet natuke mõtelda.


Ahjaa, suhtlesin täna ka trükikojaga. Nad soovitasid, mis paberit kasutada ja mis kaanematerjali jne. Nii et selle koha pealt on pilt selge.
Raamatu hind sõltub tellitavast kogusest aga jääb isegi mikroskoopiliste koguste korral alla 15 euro.
Trükki kavatsen anda novembri teises pooles.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Huviline007 » 26 Okt 2020, 22:00

Lihtsalt tunnen, et pean siinkohal soovitama kaanemündiks kaalumiseks ka 1993 aasta n.n. Koorti Kitse - ehk 5 Kroonist!
Mina ei jäta! :) ... minu arvates on tegemist väga kena mündiga! Lisaks loob tausta laiemalt Eesti ja eriti Tallinnaga: Koorti kitseskulptuuriga ja Revali nimega jne. jne.

Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas Huviline007 » 26 Okt 2020, 22:07

Tere,
... lingvistiliselt aga (vabandan kriitika osas):
" Estonian Coins" on pisut nagu "Estonian Voices" - bändi nimi!
Pisut korrektsem oleks näiteks " Coins of Estonia" ...
... või eriti korrektne oleks " Coins of the Estonian Republics "

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Käib töö ja vile koos

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2020, 22:59

Huviline007 kirjutas:
26 Okt 2020, 22:00
Lihtsalt tunnen, et pean siinkohal soovitama kaanemündiks kaalumiseks ka 1993 aasta n.n. Koorti Kitse - ehk 5 Kroonist!
Kusjuures, kaalusin ka seda münti (ja veel paljusid teisi).
Mu meelest nõuab kollane münt musta tausta, siis tuleb ilu hästi esile. Aga ma ei tahtnud pehmeid kaani musti teha. Minu ettekujutuses on mustad kaaned kõvad kaaned, tektsid kuldsete tähtedega ja siis kollane/kuldne münt seal keskel. Sobiks mu meelest hästi kokku.
Pehmed kaaned on "kergem kirjandus", seega värv heledam.
Huviline007 kirjutas:
26 Okt 2020, 22:07
... lingvistiliselt aga (vabandan kriitika osas):
Konstruktiivse kriitika osas pole vaja kunagi vabandada.
Samas misiganes kujul Eesti Vabariik pealkirja sisse lõimida, muutub pealkiri kahjuks liiga pikaks. Ma eespool tõin näite, milline oleks faktitäpne pealkiri ja see kahjuks on lihtsalt liiga pikk :(
Ideaalne oleks tegelikult Coins of the Republic of Estonia - Eesti Vabariigi mündid. Lühike, konkreetne ja väga faktitäpne. Aga kataloogis on ka müntkodurahad ja medalid. Kusjuures müntkodurahad pole üldse Republic of Estonia, enamus neist on tsaariaegsed.
Eestikeelse pealkirjaga tekib veel teine probleem. Eesti keeles on token asemel müntkoduraha. Taaskord tunduvalt pikem mõiste.

Lühidalt, selliste probleemidega olen mingi aasta aega või isegi enam maadelnud. Pidevalt nokk kinni, saba lahti olukord. Kui miski tundub ühtpidi vägev, siis teistpidi jälle ei päde üldse. Nii et kahjuks peab mõne koha peal kompromisse tegema. Mis samas ei välista ideaali poole püüdlemist ja kompromisside hoidmist võimalikult minimaalsena.

Kõige rohkem ajas tegelt hambaid kiristama müntide numeratsioon. Tundub üsna lihtne asi, lihtsalt järjest 1, 2, 3 ja tehtud! Aga ei... Siin ma tegin vea juba mingi 8 või 9 aastat tagasi. Ma tahtsin hoida numbrid sünkroonis oma eelmise raamatuga aga ma ei jätnud seal numeratsiooni "õhuauke" sisse. Nii et taaskord kompromiss ja uus numeratsioon.

Õnn on see on kui üks jama on lõppenud ja järgmine pole veel alanud :D
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta