Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Allan
Topeltkroon
Postitusi: 265
Liitunud: 28 Apr 2017, 20:47

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Allan » 29 Sept 2021, 14:11

Sattusin täna foorumisse. Kaupo, minu soovitus oleks see raamat kõvakaaneline teha. Peab oluliselt kauem vastu olgugi, et hind võib paar eurot kallimaks minna. Võib-olla oled juba nii otsustanudki aga kuna küsisid soovitust siis panin teele!
Peamiselt huvitavad mind täna Eesti Wabariigi vigamündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 29 Sept 2021, 15:37

Allan kirjutas:
29 Sept 2021, 14:11
Kaupo, minu soovitus oleks see raamat kõvakaaneline teha. Peab oluliselt kauem vastu olgugi, et hind võib paar eurot kallimaks minna. Võib-olla oled juba nii otsustanudki aga kuna küsisid soovitust siis panin teele!
Aitäh kaasa mõtlemast!
Ma eelmine kord isegi natuke uurisin seda asja. Jah, umbes paar eurot teeks kallimaks. Samas eelmine aasta oli olukord umbes selline, et pehmekaaneline trükiti mulle nädalaga, kõvakaanelise oleks saanud paari kuu möödudes.

Omaette küsimus on muidugi see, et kas ta üldse peab igavesti vastu pidama? Sest tegemist ei ole ju n-ö iluraamatuga, tegemist on pigem tarberaamatuga.
Ma salamisi loodan, et saab iga aasta uue täiendatud versiooni välja anda. Otseloomulikult ma ei eelda, et kõik iga aasta uue versiooni ostavad (või et üldse omale uuema versioon ostetakse). Mingi hetk, kui raamat on saavutanud oma n-ö täismõõtmed (mul on veel mõned ideed, mis peaks raamatusse panema, aga kahjuks pole mu aega, et need kõik ühe korraga ära realiseerida), on ilmselt huvilistel mõistlik osta uus versioon mõne aasta tagant. Uusi münte ei tehta ja hinnad ei muutu ju nii palju, et iga aasta peaks uut ostma. Võib-olla tõesti mõni ostab ka iga aasta, et n-ö katalooge endid kollektisoneerida, kuid suurem osa huvilisi ilmselt ostab mõne aasta tagant, kes kahe, kes kolme, mõni võib-olla hoopis kümne aasta tagant. Huvilised jagunevad üle aastate laiali, osad ostavad ühel aastal, järgimsed teisel aastal jne. Aga n-ö värske versioon oleks iga aasta saada. Eks näis, kuidas see plaan reaalses elus vastu peab, aga kui huvilisi on, siis võiks ju iga aasta uue täiendatud versiooni teha.
Sellest tulenevalt ma ei näe väga mõtet kõvadel kaantel. Pigem pehmed kaaned ja taskukohasem hind.

Aga kui on nõudlus kõvakaaneliste raamatute järgi, siis mõni ettevõtlikum tegelane võib selle nišši ära täita ju : ) Võtke Allan Tohvist eeskuju, ta tellis oskajatelt väikse partii nahkkaantega raamatuid.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Kriks » 29 Sept 2021, 19:22

Toetan ka kõvakaanelise raamatu ideed. See püsib raamaturiiulise kauem ja tervemana vastu. Eelmine kord juba mainisin, et võiks kõvade kaantega teha ja vabalt olen nõus ka kaks eurot raamatust rohkem maksma. Seega toetan ka kõvade kaantega raamatut.
Kas seekord panid/paned ka tühjad litrid sisse? Neid nii krooni müntide kui ka juba eurosendi müntide osas ju liikvel.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 29 Sept 2021, 21:58

Kriks kirjutas:
29 Sept 2021, 19:22
Kas seekord panid/paned ka tühjad litrid sisse? Neid nii krooni müntide kui ka juba eurosendi müntide osas ju liikvel.
Jah, litrid panen sisse. Aga euromüntidest on muidugi ainult 2-euroste litrid sajaprotsendiselt Eesti omad. Kõik muud nominaalid võivad olla ka Saksa või Prantsuse või miks ka mitte Monaco omad.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 15 Okt 2021, 06:00

Tere.
Ettepanek: Kes ostavad paberkataloogi saavad elektroonilise tasuta kaasa. Kas see oleks mõeldav?

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 15 Okt 2021, 17:35

Andvari kirjutas:
15 Okt 2021, 06:00
Kas see oleks mõeldav?
Võimatu pole, aga raskesti teostatav.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 25 Okt 2021, 17:51

Vahepeal on jälle suur hulk vett merre voolanud...

Proovieksemplar läks täna töösse, ilmselt paari päevaga trükitakse valmis. Siis on näha, kuidas kõik "päriselt" välja hakkab nägema ja saab vajadusel muudatusi sisse viia.

Raamatu paksuseks tuli seekord 128 lk.
sisukord.PNG
Kuna raamat on paksem ja ka paber on kallimaks läinud, siis on see aasta kahjuks ka hind natuke kõrgem. Täpsem info, et mida, kuskohast ja mis raha eest saab tuleb lähipäevil.

Loodetavasti mingeid viimase hetke probleeme ei teki.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 26 Okt 2021, 20:57

Sain proovieksemplari kätte.
Proovieksemplari trükkimine juba tõestas oma väärtust. Kuna ma tegin uue kaanefaili (pange tähele, raamatu seljal on nüüd aastaarv : ), siis kahetsusväärsel kombel on osa eestikeelsest pealkirjast kaduma läinud. Saab enne ära parandada, kui "päris" trükk lahti läheb.

Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas Andvari » 27 Okt 2021, 10:23

Tere. Värv vôiks ka teine olla, kui esimesel
Iga aasta erinev värv. Näiteks seekord roheline.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Raamat Eesti mündid, rahareformi medalid ja müntkodurahad

Postitus Postitas muhfff » 27 Okt 2021, 13:26

Andvari kirjutas:
27 Okt 2021, 10:23
Tere. Värv vôiks ka teine olla, kui esimesel
Iga aasta erinev värv. Näiteks seekord roheline.
Kusjuures ma mõtlesin sellele. Et näiteks üks aasta sinine, siis must ja kolmas valge ning siis otsast peale. Aga siis tekkis kohe nimekiri järgmistest probleemidest, et mis münt esikaanele panna ja mis värvi peaks tekstid olema ja kuidas nad ikkagi tegelikult hakkaks raamaturiiulis välja paistma jne.
Seega, jääb sinine.

Ma panin raamatu seljale aastaarvu, et kui keegi peaks tahtma raamatuid ka kollektsioneerida, siis leiab raamaturiiulist õige raamatu lihtsamalt üles.

Veel ääremärkuse korras, olen mõtisklenud ka kõvade kaante üle. Ma veel ei luba, sest sinna on nii palju aega, aga võib-olla siis näiteks viienda "juubeli" väljaande kunagi tulevikus võiks teha kõvade kaantega, panna sisse ka mingit boonussisu jne. Aga mul on aega seda ideed mõelda veel küllaga.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta