Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
aturban
Kroon
Postitusi: 120
Liitunud: 21 Veebr 2017, 12:13

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas aturban » 08 Veebr 2019, 21:02

Mul juhtus täna Kaupo loole sarnane lugu.
Itella saatis telefonile sõnumi, et Teie pakk ootab Teid Rakvere Cargobussis.??? Samuti ei osanud arvata mis või kus. Järele minnes selgus, et pakk e-bys't tellitud ja saksast Deutsche Posti vahendusel teele pandud.
Konkurents on edasiviiv jõud. Pinguta Omniva!, pinguta!

aturban
Kroon
Postitusi: 120
Liitunud: 21 Veebr 2017, 12:13

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas aturban » 16 Apr 2020, 23:39

Meeldetuletus, kui osta.ee'st ostetud paberraha kohale ei tule siis leiab SmartPost oma naha päästmiseks, väga kiiresti üles kaks väga tähtsat punkti:
1. Keelatud saadetised: Raha, käibel olevad mündid, väärtpaberid, obligatsioonid, väärismetallid ja -kivid
2. Paki minimaalsed mõõtmed: 1 cm * 15 cm * 15 cm (kõrgus x laius x sügavus);

Tõenäoliselt, minule saadetud saadetise pakend sai nii-palju kannatada, et oli võimalik tuvastada ümbriku sisu (mis tõenäoliselt sai samuti kahjustada) mispeale saadetis konfiskeeriti, viidatakse ülaltoodud punktidele.

Pakendage korralikult ja probleeme vähem.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mart » 17 Apr 2020, 07:25

aturban kirjutas:
16 Apr 2020, 23:39
Tõenäoliselt, minule saadetud saadetise pakend sai nii-palju kannatada, et oli võimalik tuvastada ümbriku sisu (mis tõenäoliselt sai samuti kahjustada) mispeale saadetis konfiskeeriti, viidatakse ülaltoodud punktidele.
said ka märkuse, et saadetis konfiskeeriti?
aturban kirjutas:
16 Apr 2020, 23:39
2. Paki minimaalsed mõõtmed: 1 cm * 15 cm * 15 cm (kõrgus x laius x sügavus);
mõõtsin lähimat A5-tüüpi ümbrikku, kõrgus 11,5cm, seega kui kõige tavalisem kirjaümbrik läheb katki või "katki", siis smart ei vastuta???
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas muhfff » 17 Apr 2020, 08:53

aturban kirjutas:
16 Apr 2020, 23:39
Meeldetuletus, kui osta.ee'st ostetud paberraha kohale ei tule siis leiab SmartPost oma naha päästmiseks, väga kiiresti üles kaks väga tähtsat punkti
Mul oli just sama probleem kahe mündiga (pakk läks lihtsalt kaduma) ja leiti samuti üles sama punkt keelatud saadetiste kohta.
Selles valguses, osta.ee kui SmartPosti koostööpartner ei tohiks SmartPosti saatmist Müntide ja Paberraha alajaotuses üldse pakkudagi? Sest need on SmartPosti poolt keelatud?

Aga üldiselt tundub, et SmartPost ei suuda hetkel pakivoogu ära hallata. Olen alati eelistanud SmartPosti Omnivale, aga praegu soovitaks mõlemat vältida nagu katku. Halb on muidugi see, et väga rohkem alternatiive pole.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Kriks » 17 Apr 2020, 09:36

Krt see on ikka eriti jabur. Ma olen ka alati eelistanud Smarti (neil on ka oluliselt mugav saatmine, sest ei pea kleepsuga jändama.
Ma küll ei näe praegu ühtegi võimalust konfiskeerimise kohaldamiseks. Konfiskeerimine on riigi poolt tehtav korrakaitselise eesmärgiga meede. Eraõiguslikud isikud ei tohiks sellist asja saada kasutada. Kui keegi peaks nii asju konfiskeerima, siis oleks minu arust õigus esitada nõue seoses alusetu rikastumisega sellise isiku vastu.

Kusjuures miinimummõõtmete nõuded on ikka eriti jaburad ju. Laius 15cm. Pakun puusalt, et 10% pakkidest ei vasta nendele nõudmistele. Olen saatnud asju turvaümbrikuga, aga see ei anna isegi paksuse nõuet välja ning tegelikult ka laiuse just mõõtsin üle ei anna ka seda, sest näeb napilt alla. Ma küll spetsialiseerunud avalikule õigusele, aga keegi tsiviilis parem võiks ka konfiskeerimist kommenteerida.
Eraõiguslike isikute vahel on põhimõtteliselt võimalikud kõik kokkulepped, aga peab järgima VÕS § 5 ehk kui selline kokkulepe on vastuolus avaliku korra, heade kommetega või rikuks isikute põhiõigusi ning kui seaduses on kirjas, et ei tohi kokkuleppida midagi muud.

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Kriks » 17 Apr 2020, 09:52

muhfff kirjutas:
17 Apr 2020, 08:53
Mul oli just sama probleem kahe mündiga (pakk läks lihtsalt kaduma) ja leiti samuti üles sama punkt keelatud saadetiste kohta.
Kas olid käibemündid või hõbe või kuld? Kui olid krooni mündid või NSVL omad, aga ei olnud väärismetallist, siis ei päde see punkt. Neil kirjas et saata ei või:
"Raha, käibel olevad mündid, väärtpaberid, obligatsioonid, väärismetallid ja -kivid"

Raha küll oma olemuselt ongi käibel olev maksevahend, mistõttu on see veidi veider. Samas mulle praegu tundub, et ega neil ju vastutust polegi. Leidsin kodulehelt info, et nad vastutavad kuni 8 SDR ühe kilogrammi kohta, mis on siis ca 8 eurot. :D
Ei tea küll omniva kohta, aga kunagi kui küsisin telefoniteel, siis üteldig, et hüvitised on samad, mis tähitud kirjal. Tean küll, et suuline vastus ei maksa midagi, aga kuna kaduma läheb harilikult väga vähe, siis pole väga põdenud. Nüüd küll pakiautomaatide järjekorrad muidugi suured, seega võibolla peab asja üle vaatama.

aturban
Kroon
Postitusi: 120
Liitunud: 21 Veebr 2017, 12:13

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas aturban » 17 Apr 2020, 10:11

mart kirjutas:
17 Apr 2020, 07:25
aturban kirjutas:
16 Apr 2020, 23:39
Tõenäoliselt, minule saadetud saadetise pakend sai nii-palju kannatada, et oli võimalik tuvastada ümbriku sisu (mis tõenäoliselt sai samuti kahjustada) mispeale saadetis konfiskeeriti, viidatakse ülaltoodud punktidele.
said ka märkuse, et saadetis konfiskeeriti?
Minule (saajale) Smartposti poolt märkust ei saadetud, konfiskeerimise kohta sain info saatjalt.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas muhfff » 17 Apr 2020, 10:43

Kriks kirjutas:
17 Apr 2020, 09:52
Kas olid käibemündid või hõbe või kuld?
Saksa polümeerringiga 10-eurosed. De jure raha, de facto kollektsioneeritavad objektid. Raske vaielda.

Minu pakk kadus lihtsalt ära ja nad lubasid selle mulle tagastada, kui üles peaksid leidma:
Kui saadate keelatud nimekirjas olevaid saadetisi, siis see on 100% saatja enda vastutus ja keelatud sisuga saadetiste eest Itella vastutust ei võta. Juhul, kui kadunud esemed leitakse, siis võtame teiega koheselt ühendust, et tooted teile tagastada.
Kui osta.ee seisukohalt vaadata, siis mina kallimaid asju Smartposti teel enam müüa küll ei julge. Osta veel võib, eriti kui deposiidiga maksta. Ostja tagala on selles suhtes hästi kaetud, et kui kaupa ei saa, siis maksma ei pea.

Osta.ee või Smartposti poolele oleks vaja mingit kindlustatud saadetise võimalust. Et saab pakile kindlustuse peale osta ja kui postis kaduma läheb, siis makstakse küsimusi esitamata kinni. Ja siis saada kasvõi pakkimata kullakange ja 500-euroste pakke.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

hennotes
50 senti
Postitusi: 79
Liitunud: 29 Mai 2019, 21:23

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas hennotes » 17 Apr 2020, 11:27

Mul oli kaks nädalat tagasi juhus, kui itella kulleril oli minu maja juures kellegi pakk(mulliümbrik) autost välja kukkunud. Vedeles aia taga muru peal. Helistasin itellasse ja kuller tuli õhtul uuesti läbi oma paki järgi. Eks niimoodi need väikesed pakid kaovad, kõik inimesed ei ole ju ausad ka.

Kriks
Kroon
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Veebr 2018, 14:31

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Kriks » 17 Apr 2020, 15:39

Njah. Pigem arvan, et need teised olukorrad on ka sellised olnud, kus pakk on ära kadunud, aga kuna Itella ei julge seda tunnistada, siis toob põhjenduses välja selle konfiskeerimise.
Otsisin ka Smarposti lehelt, aga nende üldtingimusi ei leidnudki, küll aga on KKK juures keelatud saadetiste all järgmine selgitus:

"Lisaks on meil teenuse turvalisuse huvides õigus keelatud sisuga saadetiste edastamine peatada ning hävitada saadetised, mis on ohtlikud SmartPOSTi töötajate või kolmandate isikute tervisele, varale või keskkonnale ning teistele saadetistele. Sealjuures kohustub paki saatja hüvitama kõik kahjud ja kulud, mis peaksid seoses keelatud saadetisega tekkima."

Selle kohaselt jääb mulje, et kui on raha vms keelatud, siis peatatakse edastamine. Hävitamisele, mida võib ilmselt käsitleda kui konfiskeerimist on ainult ohtlikutele esemetele. Liiati ei tohi nad kindlasti hävitada relvi vms, vaid pöörtuma PPA poole. Võibolla neil seal üldtingimustes kuidagi täpsemalt kirjas, aga olemasoleva info põhjalt pigem jääb mulje, et nad lihtsalt ei julge ütelda, et on asja ära kaotanud eriti kui veel Smartposti pakke võib ka õues muru pealt leida. :D

Vasta