Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas platinum » 31 Mai 2018, 07:16

Alt on tulnud ilus punane värv välja. :lol:
Õnneks polnud tegu kalli mündiga. Anna teada mis on kulleri kommentaar või kompensatsioon.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mvahtra » 02 Juun 2018, 14:51

Pakkimise pealt hoidsin tõesti kokku,polnud mõtet panna 4 eurist münti 40 sendisesse mulliümbrikusse.
Nii Omniva ,Smardi ja DPD saatmisreeglites on kirjas ,et saata ei tohi pakiautomaadi kaudu raha ja väärisesemeid. Raha hulka kuuluvad,ka kõik mündid paberküpüürid jne. Nad küll vabandavad,ette -taha paki rikkumise pärast,kuid keelduvad seda kompenseerimast ,kuna tegu oli keelatud esemega.

mvahtra
Viiekroonine
Postitusi: 950
Liitunud: 21 Veebr 2012, 11:15

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mvahtra » 26 Juun 2018, 15:05

Tekkis vajadus saata Omnivaga väärtsaadetis .(kindlustusmaksega 2000€)
Pakitud oli saadetis mülliümbrikusse,saatmine maksikirjaga natuke üle 20-ne euri. Palusin huvi pärast vaadada ka paki hinda ,üllatuseks 50% odavam kui maksikiri.Vahe selles ,et (maksi)kiri viiakse koju,pakile peab ise postkontorisse järgi minema.Vormistasin pakina...

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 930
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas aldok2 » 26 Juun 2018, 16:30

mvahtra kirjutas:
26 Juun 2018, 15:05
Tekkis vajadus saata Omnivaga väärtsaadetis .(kindlustusmaksega 2000€)
Pakitud oli saadetis mülliümbrikusse,saatmine maksikirjaga natuke üle 20-ne euri. Palusin huvi pärast vaadada ka paki hinda ,üllatuseks 50% odavam kui maksikiri.Vahe selles ,et (maksi)kiri viiakse koju,pakile peab ise postkontorisse järgi minema.Vormistasin pakina...
Hea teada :) Hinnaerinevusest välja lugeda, et kõige rohkem läheb saadetisi kaduma pärast seda, kui need on kullerile/postiljonile üle antud. Paneb mõtlema...

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mart » 26 Juun 2018, 19:20

Iga täiendav operatsioon on täiendav risk
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas Andvari » 01 Nov 2018, 19:48

Tere. Täna oli huvitav kogemus omniva pakiautomaadiga.
Läksin pakki saatma ja kui avanes kapi uks oli seal sees juba ootamas üks pakk :o :shock:
Algul oli hämmastus suur, aga peale hetkelist enda kogumist lükkasin enda paki teise juurde ja ukse kinni.
Helistasin kohe omnivasse ja rääkisin jutu ära. Telefonitädi ütles, et ilmselt eelmine klient on midagi valesti teinud. Võimalik, et tahtnud kasti suurust vahetada, aga unustanud paki uude kappi panna. Vot nii turvalised need pakiautomaadid ongi! Huvitav on asja juures see, et mul ei tekkinud hetkekski mõtet, et paneks selle teise paki tuuri :lol: Telefonitädi kinnitas, et nii juhtub päris tihti. Mulle tundub, et omniva pakiautomaadiga ei julge ma enam oma pakke ( loe münte ) saata.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas muhfff » 08 Veebr 2019, 19:12

Aasta müsteerium. Ütlen kohe ette, et ma ei nurise. Olen väga rahul.
Aga kui keegi suudab mulle selle lahti selgitada, siis oleks väga hea, võin isegi kohvi välja teha.

Igatahes, täna päeval sain sõnumi, et "Itella on saatnud mulle paki, mis asub SmartPOSTi automaadis".

Kuna ma midagi SmartPosti automaati polnud tellinud, siis muidugi oli selline sõnum väga suur üllatus. Ainuke asi, mida ma ootasin, oli eBayst ostetud münt, aga need pakid liiguvad ju Omniva kaudu (kui just eraldi fedexit vms ei vali).
Igatahes, suur oli minu üllatus, kui Smartposti sinises kapis oli seesama eBayst ostetud münt. Paki peal oli Deutsche Posti "postal parcel" kleebis koos minu koduse aadressiga, saatja kodune aadress ja minu telefoninumber ka. Tüüpiline postipaki info.

Mündi ostsin eBayst, maksin, pakk pandi teele jne. Ühesõnaga, nagu tavaliselt ikka. Kuskil mingit linnukest ei märkinud, et palun saata Itellaga Smartposti automaati.

Lühidalt (mul on tõttöelda probleeme isegi küsimuse sõnastamisega) - kuidas siis niimoodi juhtus, et pakk Omniva asemel hoopis SmartPosti automaati sattus? Ja kuidas ta sattus just sellesse SmartPosti automaati, kui mulle saadetakse pakke kolme erinevasse? Kas kellelgi on veel niimoodi juhtunud?

Nagu mainisin, olen tulemusega väga rahul, pakk saabus väga kiiresti, kättesaamiseks ei pidanud järjekorras ootama jne. Aga mulle ei anna rahu, miks see pakk Samrtposti automaati jõudis? Mida ma edaspidi tegema pean, et sama tulemust saada? : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

stimp432
Kroon
Postitusi: 106
Liitunud: 20 Jaan 2015, 22:51

Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas stimp432 » 08 Veebr 2019, 19:36

Isegi Saksast saadetud pakid Smartposti automaadist kätte saanud.
Igaljuhul parem kui vanuritega pool tundi Omniva järjekorras istuda.

https://tarbija24.postimees.ee/4023293/ ... tab-itella

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas muhfff » 08 Veebr 2019, 19:50

stimp432 kirjutas:
08 Veebr 2019, 19:36
Isegi Saksast saadetud pakid Smartposti automaadist kätte saanud.
Igaljuhul parem kui vanuritega pool tundi Omniva järjekorras istuda.

https://tarbija24.postimees.ee/4023293/ ... tab-itella
Aitäh! Müsteerium lahendatud!
Tuleb välja, et ma pole siis pea kaks aastat Saksamaalt midagi posti teel ostnud...
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Saata pakiautomaadi või tähitud kirjaga?

Postitus Postitas mart » 08 Veebr 2019, 20:13

omniva läks oma optimeerimises selleni, et "peapostkontor" "pandi kinni", nagu enamiku pangakontorite asemel on pangaautomaadid ja varsti pole kaardimaksete tõttu enam neidki, postkontorite asemel on omniva "postitusriiulid"
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Vasta