Kirjandusuudised

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 3462
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Kirjandusuudised

Postitus Postitas muhfff » 22 Mär 2017, 21:37

Aeg-ajalt ilmub head (ja vahel ka mitte nii head) kirjandust, kuid kõike tähele ju ei jõua panna. Seega, kui märkate kuskil mingit uut ja huvitavat mündi/paberraha/ordenite jne jne alast kirjandust, siis võiks seda siin teemas kajastada.

Võtan endale vabaduse alustada teemat mitte küll uue raamatuga, kuid siiski senimaani parima Eesti Vabariigi münte kajastava raamatuga - Eesti Vabariigi mündid ja rahareformi medalid.


Eesti Vabariigi paberraha huvilistele saab soovitada Allan Tohvi Eesti Raha 100, millest hiljuti valmisid ka nahast luksusköited (pildi võtsin Allan Tohvi Facebooki lehelt, sest see pole ilma sisse logimata nähtav, pilt läheb suuremaks):


Läti rahade huvilistele on uue raamatu kokku pannud ameeriklane Lee Gordon. Kahjuks pole ma ise seda raamatut veel näinud ja ei oska sisu kommenteerida, kuid jutud käivad, et seal pidi olema kümneid varem avaldamata ainueksemplare ja absurdsete hindadega hinnakiri.
Imepisike pilt kah:
Pilt

Leedu rahade huvilistele on kah hea uudis - ilmunud on väga põhjalik raamat Leedu rahast (mündid ja paberraha). Mittekolektsionääride väitel pidi sisu olema eriti hea. Raamatu pealkiri - "Pinigai Lietuvoje", Autorid Dalia Grimalauskaite, Eduardas Remecas, Mõõtmed 220x300cm, 588 lk., tiraaž 1000
http://www.patogupirkti.lt/knyga/Pinigai-Lietuvoje.html
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta