Kas keegi teeb ka koolitusi?

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
ussu
10 senti
Postitusi: 10
Liitunud: 21 Jaan 2015, 23:58

Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas ussu » 02 Veebr 2015, 10:44

Tere!

Tahaksin küsida, et kas keegi teeb ka koolitusi algajatele mündikogujatele?

Endal oleks huvi küll.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas mart » 02 Veebr 2015, 11:11

ussu kirjutas:Tere!

Tahaksin küsida, et kas keegi teeb ka koolitusi algajatele mündikogujatele?

Endal oleks huvi küll.
njah, vanasti olid klassijuhataja tunnid, mille raames tuli mõni margi-mündiklubi juhatuse liige rääkima, nüüd pole koolitustest kuulnud.
minu esimene popitegemine sattus just selle tunni ajale, aga võib-olla just selle tõttu kogun senini münte, kuna liiga varane kokkupuude oleks jäänud ehk liiga pealiskaudseks ja end ammendanud

algajate "oksjonikoolitused" toimuvad osta.ee-s, siin on oma osta.ee koopiamüüjate ja osta.ee petturite nurk

osta.ee kollektsioneerimisfoorum

"rahakoti dieedikursused" toimuvad üritustel, hetkel lähim Tallinnas Audenteses 22.märtsil

kindlasti tuleb kasuks mündikataloogide-raamatute ost, Eesti müntide osas näiteks Kaupo Eesti müntide kataloog
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas muhfff » 02 Veebr 2015, 14:12

Minu teada keegi koolitusi ei tee.
Aga niipalju ma ütlen küll, et kui keegi kavatseb teha, siis pigem tuleks teha terve loengusari. Sest teemasid on ju päris palju - alustades põhitõdedest ja lõpetades hoiustamise, gradeerimise, puhastamise ja muu taolisega. Ühte loengusse ei mahu see lihtsalt ära.

Aga muidu on see midagi sellist, mida mündikogujate selts võiks teha, kui selline asi Eestis olemas oleks.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas mart » 02 Veebr 2015, 14:44

tuli meelde üks ecu lugu, 2013 oktoobris tegi Leimuse numismaatika õpitoa

sarnane 2014/15 sari Asja Armastajad saab kohe otsa, viimane 14.veebruaril Lutheri mööbli teemal
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

ussu
10 senti
Postitusi: 10
Liitunud: 21 Jaan 2015, 23:58

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas ussu » 02 Veebr 2015, 15:12

Mart ja Kaupo.

Teeb ära!

Eesti Numismaatika Selts

Oleks esimene liige ! :)

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas muhfff » 02 Veebr 2015, 19:31

mart kirjutas:sarnane 2014/15 sari Asja Armastajad saab kohe otsa, viimane 14.veebruaril Lutheri mööbli teemal
Mu isa käis hiljuti nahateemalisel osalemas, aga olevat olnud suhteliselt pinnapealne ja n-ö muuseumikeskne. Arvestades, et see õpituba kestis kaks tundi, siis pinnapealsus oli muidugi sisse kodeeritud.

Numismaatikute Seltsi kohta on meil lausa omaette teema, minu nägemust asja kohta võib lugeda sealt. Ja kõik edaspidised selleteemalised postitused võiks sinna teemasse panna, et kõik ühes kohas koos oleks.

Aga kui tulla tagasi koolituse ja loengute juurde, siis väga hea loengusarja tegemine pole kardetavasti just kerge. Vajab kõvasti eeltööd, slaidide tegemist (mis omakorda toob kaasa vajaduse ruumi järgi, kus oleks videoprojektor), käega katsutavate näidete hankimine jne jne.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas mart » 02 Veebr 2015, 20:00

u 20.aastane Kälver Kilvits tegi enne 2013 youtubesse videoid oma kulla-hõbedamüügi edendamiseks, sh (investeerimis)müntide kogumise-hoidmise teemadel, aga ilmselt sulges need koos oma kulla-hõbedamüügi poega

inglise keele oskajate jaoks on tuubis piisavalt videoid mündikogumise alustamise osas
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas muhfff » 03 Veebr 2015, 20:19

Enese harimise ja silmaringi avardamise huvides soovitaks selle artikli läbi lugeda:
Mündikogumise põhitõed: Mida koguda ja mis paneb paika müntide hinna

Mu algupärast artiklit küll natuke nuditi, kuid kõik oluline on siiski olemas.
Võtke seda kui tasuta koolitust (kuigi vanasõna ütleb, et ükski heategu ei jää karistamata) : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

ussu
10 senti
Postitusi: 10
Liitunud: 21 Jaan 2015, 23:58

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas ussu » 03 Veebr 2015, 22:15

Tundub, et soovitused on ikka iseõppimine ja juutuub. Youtube ja mündid- viimane seos on siis kui sai vaadatud youtubes kuidas pesumasinat korda teha. Kordategemise käigus tuli välja ligi 2 eegu jagu münte.

Lugesin kusjuures Kaupo raamatut ka eesti münditest ja sai targemaks küll.

Eks ma siis go-with-flow ja haaran infot netist.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1625
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: Kas keegi teeb ka koolitusi?

Postitus Postitas Andvari » 04 Veebr 2015, 05:26

muhfff kirjutas:Enese harimise ja silmaringi avardamise huvides soovitaks selle artikli läbi lugeda:
Mündikogumise põhitõed: Mida koguda ja mis paneb paika müntide hinna

Mu algupärast artiklit küll natuke nuditi, kuid kõik oluline on siiski olemas.
Võtke seda kui tasuta koolitust (kuigi vanasõna ütleb, et ükski heategu ei jää karistamata) : )
Kõik on väga kena ja õige su artiklis, kuid ühe suure vea oled teinud selles siiski Kaupo. Nimelt ei maininud sa selles Eesti Mündifoorumit. Selle oleks pidanud kindlasti ära mainima. Ega tasuta reklaami väga tihti ei pakuta :) Ma parandasin su vea, lisasin küsimuste alla meie foorumi lingi :)

Vasta