Kirume osta.ee'd

Üldine (informatiivne münditeemaline) arutelu. Kõik teemad müntidest, mis mujale ei sobi
Vasta
platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas platinum » 30 Mär 2014, 11:58

Paar piitsa osta.ee-le. Olen mõelnud neile kirjutada, äkki kellelgi veel midagi lisada.
Suure hulga müntide(muu samalaadne kaup) ülespanek on äärimiselt tülikas. Sügisel müüsin u. 300 münti, ajakulu on meeletu.
Võiks olla nii, et saaks lukustada need kategooriad, kollektsioneerimine-mündid, tülikas iga kord uuesti otsida. Kusil oleks"muuda" kui midagi muud vaja müüa.
ASUKOHT: miks see ei võiks olla salvestatav! Elame ju samas paigas. Samuti juures "muuda" kui vajadus.
Samad mõtted makseviisi ja kauba saatmisega.
Olen loobunud sellest linnukesest post24, smartposti juures. Ostja saab odavamalt paki aga kes maksab pakendi? Kui müüsin 300 münti, siis oli erinevaid pakke lähemale 100.
Mulliümbrik maksab 0,25c, polegi palju, et vinguda. 100x0,25 on 25 eur oma raha!!!
Deposiidimakse pärast vast ei saa Eesti riigis jonnida kuna petiseid jagub. Siiski 814 positiivset tagasisidet peaks midagi näitama ja mulle makstakse 5 euroseid münte deposiidiga ja antakse lihtkirja jagu postikulu. :x
Lihtsalt ajab närvi. Korra oli nii, et 2 nädalat pärast kättesaamist oli kadunud ja ei vabastanud deposiiti. Osta.ee vabastas vägisi.
Korra oli inimene reisil nädala. Üldiselt võtan kõik rahad korraga välja e-kontolt ja siis nende pärast peab ootama.
Minu 2 senti

EDIT by admin: liigutasin osta.ee kirumise eraldi teemasse

andresa
10 senti
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Jaan 2012, 22:27

Re: Eesti mündid ostas

Postitus Postitas andresa » 30 Mär 2014, 13:08

Üks väike tähelepanek sarnaste esemete müügilepanekul - kui oled esimese sisestanud, siis mitte jätkata "Lisa uus oksjon", vaid rida ülevalpool on "Sisestatud oksjonit näed siin".
Sellel klikates avab just avatud oksjon kõigi oma määrangutega. Seda kasutada põhjana, vajadusel saab minna samm tagasi ja muuta oksjonikirjeldust, muidugi pilt tuleb kustutada ja lisada uus, aga kõik eelmise oksjoni määrangud on paigas, hind muidugi ka vajadusel muuta!
Mu meelest kiirendab tunduvalt oksjonite sisestust :-)

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Eesti mündid ostas

Postitus Postitas muhfff » 30 Mär 2014, 13:37

Olen nõus iga punktiga.
Ma olen enamasti ümbriku eest lihtsalt juurde küsinud (kuigi saja erineva võitja korral tuleks ka sada sellist kirja saata). Aga osta's võiks tõesti olla ümbriku maksumuse kast.

Aga enda kogemustest, mis veel häirib.
Inimene maksab lihtkirja jagu ja siis ütleb, et pane kahe papitüki vahele. Aga mul ei vedele kodus niisama papitükke! Viimati pidin poest spetsiaalselt kellogseid ostma, et oleks papitükk võtta. Miks inimesed eeldavad, et mul peaks kodus lademetes makulatuuri olema? Vähe sellest, mul pole kodus ka nobedate näppude ringi, et mingeid imelahendusi meisterdada. Kasutangi mulliümbrikke justnimelt sellepärast, et see on LIHTNE lahendus.
Teine asi on n-ö isetegevus. Võidetakse oksjon ära ja siis kantakse kohe postikulu üle. Ja kui ümbrik maksab 25 senti kuid üle kantakse 20 senti, siis on nagu imelik 5 senti postikulu juurde ka küsida.
Odavate asjade müümine on seetõttu osta's paras närvikulutamine. Kuna odavast mündist moodustab postikulu väga suure osa, siis hakkavad sendilõhestajad iga sendi üle võitlema. Ja hea, kui müües suisa kahjumisse ei jää.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Elcoins
Sent
Postitusi: 4
Liitunud: 25 Juun 2011, 23:53

Re: Eesti mündid ostas

Postitus Postitas Elcoins » 31 Mär 2014, 00:53

Mulliümbrikuid on ka müügil 20 sendiga.Need siis 25 sendilistest väiksemad natuke.

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Eesti mündid ostas

Postitus Postitas platinum » 31 Mär 2014, 12:13

Elcoins kirjutas:Mulliümbrikuid on ka müügil 20 sendiga.Need siis 25 sendilistest väiksemad natuke.
Jeesh, see parandabki asja kui maksaks vähem peale. Lahendus võiks olla ikka nii, et ostja maksab kulud.
Lähetan osta klienditoele selle teema lingi, äkki võtavad midagi ette.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas muhfff » 04 Apr 2014, 09:54

Kopeerisin osta.ee kirumise eraldi teemasse, sest
1) ostu-müügi foorumis aeguvad mingi aja jooksul teemad ära ja kustutatakse automaatselt;
2) teema on laiem

Ühtlasi tahaks kiruda seda uut osta.ee äppi.
Installisin selle (selle hetkeni etteheiteid pole). Logisin sisse (ka selle hetkeni etteheiteid pole). Aga mis mind tõsiselt häiris, oli teavitamise süsteem. Kui mind üle pakutakse, tuleb teavitus. Ise-enesest pole see ju halb, kuid pole võimalik määrata, kui tihti neid tuleb, mis helinaga mind teavitatakse, millal mind teavitatakse (keset ööd ei ole mu meelest okei) jne. Seetõttu uninstallisin.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas platinum » 05 Apr 2014, 20:35

Olin sealt vastuse ka saanud aga unustasin siia postitada.

Tere

Täname teid ettepanekute eest! Kui kasutate juba sisestatud oksjonit põhjana, siis säilub eelnevalt valitud kategooria ning lisatud transpordivalikud. Vajadusel tuleb ära muuta pealkiri, kirjeldus, pildid ja hind. Muud andmed jäävad samaks.

Kui saatmiseks läheb eripakendust vaja, siis tulek lisada oksjoni kirjeldusse, et saatekuludele lisandu pakenditasu ning summa, kui palju see lisaks maksma ostjale läheb. Sellisel juhul tuleb ostjal selle infoga arvestada enne pakkumise tegemist.

Lugupidamisega
Kati
Osta.ee

Niipalju siis feedbackist. Ma ole üpris kindel, et seal peaks olema vähemalt üks tehnik päevatööl. Oleks tal vähe seadistamist.
Esimene ettepanek osta.ee poolt on selline poolik lahendus.
Teine on lihtsalt absurd. Ostja peaks loomulikust intelligentsist juba arvestama, et kõik kogumise kategooria kaubad saadetakse mingises pakendis/üldse pea kõik kaubad tuleb pakkida.
Polnud midagi keerulist palutud minu arust.
Nt. kui panna linnuke ,et saab tulla ise järgi, siis tekib vajadus täita see järeletulemise juhise kastike. Kes selle idee peale tuli??? mida sinna kirjutada: :roll:
vasakul on puu, tule sealt rohelise maja vahelt läbi ja paremale?
Sellise idiootsuse on keegi seal välja mõelnud ja käiku lasknud aga nüüd kui reaalsetele probleemidele tähelepanu juhtida siis see nagu hane selga vesi.

Muhfff, tee mingid suured kampaaniad, et kõik Eesti mündikogujad tuleksid siia foorumi ja hakkame siin turgu pidama nii nagu staraya.monetas :D

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas muhfff » 06 Apr 2014, 12:33

Kati @osta.ee kirjutas:Kui kasutate juba sisestatud oksjonit põhjana, siis säilub eelnevalt valitud kategooria ning lisatud transpordivalikud. Vajadusel tuleb ära muuta pealkiri, kirjeldus, pildid ja hind
Nojaaah... Ei ütleks, et pealkirja, kirjelduse, piltide ja hinna väljavahetamine protsessi oluliselt kiirendaks.
Kati @osta.ee kirjutas:Kui saatmiseks läheb eripakendust vaja, siis tulek lisada oksjoni kirjeldusse, et saatekuludele lisandu pakenditasu ning summa, kui palju see lisaks maksma ostjale läheb. Sellisel juhul tuleb ostjal selle infoga arvestada enne pakkumise tegemist
Olen lisanud, kui meeles on olnud. Samas peab ikkagi ostjatele kirjutama ja paluma juurdekanne teha. Ei saa seda muidugi ostjatele pahaks panna, et nende huvides on "mugavalt ära unustada", et ümbriku eest peaks ka maksma.

Äkki peaks mingi suurema ettepanekute paketi kokku panema ja selle mõnevõrra kõrgemale saatma? Mu meelest vajaks täiendamist ka kategooriad, säilivuse (seisukorra) kast; vägev oleks, kui saaks näha viimati sisestatud oksjoneid jne. Kui kellelgi on häid ideid, mis veel n-ö halvasti on, siis laske aga tulla.
platinum kirjutas:Muhfff, tee mingid suured kampaaniad, et kõik Eesti mündikogujad tuleksid siia foorumi ja hakkame siin turgu pidama nii nagu staraya.monetas
Jõudumööda olen ikka reklaaminud (isegi feissbuki leht on), kuid ma üksi igalepoole ei jõua. Kõik foorumi liikmed ja külastajad võivad ses suhtes ka omapoolse panuse anda ja sõpradele-tuttavatele-kaaskogujatele foorumit reklaamida : )
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Nõunik
Kroon
Postitusi: 109
Liitunud: 08 Juun 2013, 20:03
Kontakt:

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas Nõunik » 13 Apr 2014, 12:18

Lisasin selle foorumi ka oma kodulehele ja facebooki lehele. Äkki õnnestub saada inimesi siia juurde, keskmiselt käib päevas 20 külastajat, mis pole küll kuigi suur, kuid asi seegi.
Ostan Tsaari-Venemaa münte. Pakkuge ka teisi münte. Pakkumised saata: sander@numismaatika.ee

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Kirume osta.ee'd

Postitus Postitas fengarm » 29 Apr 2014, 01:13

Ma märgin alati saatekulu eesti postiga sellise, et ümbrik on ka kaetud ning smartposti osta süsteemis ei kasuta.
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Vasta