Ratsanikud Venemaa müntidel

Esialgu ühine koht kõigile maailma müntidele. Hiljem võib-olla jagab laiali (Venemaa eraldi jne)
Vasta
Kasutaja avatar
Huviline007
Viiekroonine
Postitusi: 737
Liitunud: 25 Juun 2019, 21:40

Ratsanikud Venemaa müntidel

Postitus Postitas Huviline007 » 29 Dets 2022, 19:50

Tere!
Kas keegi oskaks selgitada, või suunata sellise teema blogi poole või viidet/linki teemal Venemaa/Moskoviitide/Russi ala müntidel kujutatud ratsanike osas.
Mind huvitaks kõik: Millal ja miks sai ratsaniku käes olevast skepterist oda? Millal ja miks tekkis ratsaniku ründe objektiks draakon (algselt seda tegelast müntidel polnud)? Millal ja miks keeras vapil ratsanik oma hobuse liikumise vasakult paremale ja miks on vähemalt ühel mündil kujutatud ratsaniku vasakule liikumine ja draakoni pea paremale poole paiknemine?
Rääkimata sellest, et ratsaniku kroonist sai kübar (kaabu) ja hiljem veel mingid muud peakatted (kiiver?)? Kas see on Püha Jüri (taand)areng või see polegi Püha Jüri või ...? (Piirkonna (Venemaa) ametlik kaitsja peaks olema ikkagi Püha Andreas ju ... ?)
Lisan pildid selgitamaks oma küsimust.
Tänan juba ette, kui keegi mõtleks kaasa.
Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ratsanikud Venemaa müntidel

Postitus Postitas muhfff » 29 Dets 2022, 21:05

Väga huvitav küsimus...
Kui on lohe hobuse jalge all, siis peaks minu teada olema tegemist Püha Jüriga, kes seda lohet tapab. Sama motiiv on ka Briti soverinide peal.

Aga kes see ratsanik täpsemalt on, seda ma ei tea. Kui ma ei eksi, siis äkki see ratsanik oli juba traatkopikate peal?
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ratsanikud Venemaa müntidel

Postitus Postitas muhfff » 29 Dets 2022, 21:15

Ok, ei andnud rahu, uurisin veel natuke.
Ma ei tea, kui usaldusväärne allikas Numista on, kuid seal igatahes väidetakse, et traatkopikatel ja jefimokitel on tsaar hobuse seljas (vahel mõõgaga, vahel skeptriga, vahel odaga).
Ja tundub, et umbes sellest hetkest, kui tsaaririigist sai keisririik (1721) ilmus müntidele hobusel tsaari asemel Püha Jüri.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Vasta