27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Tead mõnda huvitavat üritust? Anna teada!
Suletud
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5016
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas muhfff » 23 Sept 2013, 21:09

Ootamatult on saanud kuivast ja lakoonilisest kalendriteemast väga aktiivne teema.

Tegelikult, oleks endalgi huvitav teada saada, kes ja millega suutis xram'i välja vihastada.
Ma ise ostsin viimaselt kokkutulekult neli asja (kaks münti, mündivoldiku ja kataloogi) ning ei tunne küll, et oleks petta saanud.
Olen paar korda ka ise müümas käinud ning omateada samuti seitset nahka ei koorinud.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Alfa Bravo
10 senti
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Juul 2012, 01:07

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas Alfa Bravo » 24 Sept 2013, 10:03

Ma pean ennast algajaks mündikogujaks ja laadal käijaks. Audenteses peetaval laadal käinud natuke üle aasta ja nüüd lisaks ka Kreutzwaldi laadal mõne korra käinud. Minu soovitus on see:

1) Kui lähed laadale eesmärgiga midagi osta, siis tee endale selgeks mida sa konkreetselt osta tahad s.t tee endale osta.ee-st, coins.ee-st, siitsamast foorumist enam-vähem hinnapiirid selgeks. Kui ostad mingi mündi mis kohapeal tundub huvitav aga sa ei tea selle hindadest midagi, siis on suur risk, et maksad hinna mida pärast kahetsed;

2) Tingimata ei pea laadalt kohe ostma hakkama. Käi ringi, tutvu erinevate müüjate ja nende pakutavaga, suhtle nendega ja uuri hindu. Levinud münte müüb tavaliselt mitu müüjat ja kui uurid hinda, siis ei teki sul kohe ostukohustust aga tekib pilt küsitavatest hindadest, seega saad lõpliku otsuse teha nii, et hiljem ei kahetse. Laadal ringi tiirutades ja hindu uurides tekib ka ettekujutus milline müüja üritab maksimumi võtta ja milline mitte;

3) Suhtle müüjatega - tihti pole neil kogu kaupa väljas ja võid saada sind huvitava asja laadaväliselt müüjaga kaupa tehes;

4) Kogumine ongi selline hobi mis viib ära kogu su raha ja rohkemgi veel, selle pärast ei tasu põdeda :)

xram
10 senti
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Sept 2011, 15:11

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas xram » 24 Sept 2013, 13:38

Kõigepealt tänud kõigile kaasalööjatele ja ütlen kohe ennetavalt ära, et ma olen seal juba mitmed aastad käinud (umbes iga kolmandal) ning seetõttu tean ka osasid sealseid "biznesmäne" nägupidi. Münte olen ehk ostnud paarikümne ringis, mõned juba eelnevalt kokkulepitud, ülejäänud enamvähem teada hinnavahemikus. Lisaks albumeid ja muid tarvikuid. Üleeile käisin näiteks üksikuid spetsmõõtudega kapsleid ostmas ning emotsiooni ajel soetasin endale ka ühe suure luubi. Aga see selleks.
Tahtsin lihtsalt mainida, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja noor mündikoguja peaks taolistes kohtades käies külma pead ja närvi säilitama ning mitte liigsetesse emotsioonidesse langema. Kapitalism on julm.
Loomulikult tehakse enamus kaupa seal omavahel ning müümine suvalisele tondile on lihtsalt lisaväärtuseks. Aga olgu inimesed, mitte valged juudid! Selle kallihinnalise pa$ahunniku kaasavedamine maksab ka midagi, vähemalt sealpassitud aja.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas mart » 24 Sept 2013, 14:02

xram, kui ma sain õigesti aru, siis sa said viimati isegi petta pettasaamise osas, kuna ei petetud topelthinnaga

kuigi pea kõik väitsid olevat täiesti erineval arvamusel, jõudsime lõpuks samale järeldusele, et enne võiks hinnad selgeks teha ja ostu kaaluda
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

xram
10 senti
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Sept 2011, 15:11

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas xram » 24 Sept 2013, 16:08

Mart, sa paistad üsna terav kriit olevat :)
Seda viimast loomulikult, ma võiks sama väita ka müüjate seisukohalt, et enne võiks hinnad selgeks teha ning siis oma kilekottidega müüma tulla.
mart kirjutas:xram, kui ma sain õigesti aru, siis sa said viimati isegi petta pettasaamise osas, kuna ei petetud topelthinnaga

kuigi pea kõik väitsid olevat täiesti erineval arvamusel, jõudsime lõpuks samale järeldusele, et enne võiks hinnad selgeks teha ja ostu kaaluda

Koerapulmad44
5 senti
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Jaan 2013, 23:09

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas Koerapulmad44 » 26 Okt 2013, 19:46

Elame,näeme,seni negatiivset kogemust ostast pole,hinnad kõik on kauplemise teema,kui ikki hobesega püsi isatalon!!! :lol:

Suletud