27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Tead mõnda huvitavat üritust? Anna teada!
Suletud
Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas muhfff » 22 Sept 2013, 14:44

Audentese koolis (Tondi 84), algusega kell 9:30
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

xram
10 senti
Postitusi: 14
Liitunud: 05 Sept 2011, 15:11

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas xram » 22 Sept 2013, 18:15

muhfff kirjutas:Audentese koolis (Tondi 84), algusega kell 9:30
Ei saa mitte vaiki olla ja lisan, et sellel "laadal" saab amatöör ikka korralikult, kordades, mitte lihtlabastes protsentides lüpsta. Kui sul pole juhtumisi mõne teise huvilisega ennetavalt asju kokku lepitud, siis nö. letist "osta" ei ole seal midagi. Liigkasuvõtja on nende huntide kõrval, kes seal laudade taga end sisse on seadnud, vagane lambuke. Mõtlesin, et ehk loeb seda foorumit ka mõni algaja mündikoguja, kes otsustab oma kollektsiooni seal äkki täiendada, omamata ettekujutust kas kataloogi või kasvõi ebay hindadest. Kui topelt maksad, oled õnnega pääsenud.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas mart » 22 Sept 2013, 18:51

xram kirjutas:
muhfff kirjutas:Audentese koolis (Tondi 84), algusega kell 9:30
Ei saa mitte vaiki olla ja lisan, et sellel "laadal" saab amatöör ikka korralikult, kordades, mitte lihtlabastes protsentides lüpsta. Kui sul pole juhtumisi mõne teise huvilisega ennetavalt asju kokku lepitud, siis nö. letist "osta" ei ole seal midagi. Liigkasuvõtja on nende huntide kõrval, kes seal laudade taga end sisse on seadnud, vagane lambuke. Mõtlesin, et ehk loeb seda foorumit ka mõni algaja mündikoguja, kes otsustab oma kollektsiooni seal äkki täiendada, omamata ettekujutust kas kataloogi või kasvõi ebay hindadest. Kui topelt maksad, oled õnnega pääsenud.
lollid pidid ka kirikus peksa saama ja nagu läbiviidud katse selgitas, see tekitab valu

ülejäänud analüüsivad erinevate allikate teavet ning otsivad ja leiavad rahulikult sobivama pakkumise, arvestades ka postituskulusid-riski ja muid riske
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

platinum
Viiekroonine
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mai 2012, 00:02

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas platinum » 22 Sept 2013, 22:11

Pole laatadel vist 8 aastat käinud kuna sealt on keeruline leida minu kogusse midagi. Hinda saab ju alati kaubelda ja seal kohapeal on üks suur pluss mida netis pole. Münti saab näha oma silmaga ja hinnata kvaliteeti mis pildilt ei õnnestu. Vähemalt enamus juhtudest ei osata münti pildistada. Mina ise kaasaarvatud.
Siiski see riski jutt jälle jätab veidra mulje. Üle 1000 paki mul postiga läinud-tulnud ja kõik õnnelikult kohale jõudnud. u. 400 ei ole Eesti sisesed vaid Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Soome, USA, Itaalia, Portugal, Jaapan, Ukraina, Venemaa, Saksamaa, Kanada, Holland ja vast veel mõned mida praegu ei mäleta.
Ostke julgelt netist kui laatadel kooritakse, küll kohale tulevad.

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas mart » 22 Sept 2013, 22:52

platinum kirjutas:Siiski see riski jutt jälle jätab veidra mulje. Üle 1000 paki mul postiga läinud-tulnud ja kõik õnnelikult kohale jõudnud. u. 400 ei ole Eesti sisesed vaid Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Soome, USA, Itaalia, Portugal, Jaapan, Ukraina, Venemaa, Saksamaa, Kanada, Holland ja vast veel mõned mida praegu ei mäleta.
Ostke julgelt netist kui laatadel kooritakse, küll kohale tulevad.
siis on sul vedanud, osta foorumites kirjutatakse pidevalt kaduvatest pakkidest, siinses hämaras alas on juttu 2st "kadunud" saadetisest
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5021
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas muhfff » 23 Sept 2013, 08:07

Petta on muidugi võimalik igal pool saada.

Aga algajatel soovitaks üle lugeda Algaja mündikoguja ABC.
Kindlasti ei tasu algajal osta kõrgehinnalisi münte (õigemini, algaja koguja võiks võimaluse piires üldse hoiduda müntide ostmisest). Esiteks ei tea algaja hetke turuhindadest suurt midagi ja ei vii neid ka mündi seisuga kokku. Tihtipeale ostetakse seda, mis müüja ütleb, mitte eset ennast.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas mart » 23 Sept 2013, 08:19

probleemiks näikse siiski rohkem "topelthinnad":
xram kirjutas:Kui topelt maksad, oled õnnega pääsenud.
tõepoolest, miks maksta laadal mündi eest 2 eurot, kui ostast saad sama mündi euroga!

... ja POST24 al. 2.10 EUR+peavalu postitusega, jättes kõrvale muud võimalikud osta trikid
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas linc » 23 Sept 2013, 19:00

mart kirjutas:probleemiks näikse siiski rohkem "topelthinnad":
xram kirjutas:Kui topelt maksad, oled õnnega pääsenud.
tõepoolest, miks maksta laadal mündi eest 2 eurot, kui ostast saad sama mündi euroga!

... ja POST24 al. 2.10 EUR+peavalu postitusega, jättes kõrvale muud võimalikud osta trikid

Ma käisin ka ükskord. Küsisin siit sealt mõnede end huvitavate müntide hindu. Need mündid EI maksnud kaks eurot ja Küsitud hind miinus smartposti hind EI TEINUD nõutud hinda kuidagi ilusamaks võrreldes hinnaga, mis ma osta.ee-s lõpuks maksin. Seega see on sinu soovunelm, et kõik peale sinu on idioodid, kes ei suuda 2,1 euro piireski arvestada. Minumeelest võiks siin väheke kenamalt suhelda selle asemel, et kaks lahtist labakätt suuri ringe tehes püüavad mida iganes, mis ette jääb võimalikult kõvasti tabada.

See ongi nii, et seal tuleb kaubelda ja end huvitava kraami turuhind tuleb omale selgeks teha enne. <-- näed, sai inimese moodi ka öelda!!!

Mina kauplema ei asunud, kuna mu peamine eesmärk oli Kaupo käest tema raamat osta ja sain selle tavainimese jaoks adumatu postikulu summa võrra soodsamalt ning sain näha, mismoodi seda laata peetakse. Jäin rõõmsaks laadal ja jäin rõõmsaks pärast.

Ja palun ära hakka mind taas Keskerakonda kutsuma, ma ei kavatse poliitikaga tegelema hakata ja veelvähem naaberriigi poliitikaga. Aitäh!

EDIT: Ahjaa, mart, kui sa arvad, et ma praegu olen ärritunud või vihane või tunnen ennast kuidagi kehvasti või mõne sinu vastuse peale seda saan olema, siis on see kõik ka vaid sinu peas. Seega ära selles osas ka üle mõtle. :)

mart
Kahekümneviiene
Postitusi: 2963
Liitunud: 12 Dets 2011, 19:52
Asukoht: Tallinn

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas mart » 23 Sept 2013, 20:17

linc... minu seisundit peaks kirjeldama see video, seda eriti keskerakonna osas

"laadal petta saanu" tekst kuulus rohkem 1-euroste, kui 100-euroste asjade ostjale, aga tal on ka võimalus öelda, KUS, KES ja MILLEGA teda pettis, kuigi on kartus, et me pole ta lähema seletuse jaoks enam piisavalt armastusväärsed, väärimaks sellist armulikkuse avaldust

aga teemaarendusest tekkis mõte, võib-olla järgmiseks laadaks realiseerin selle
mind huvitavad rohkem tsaari-vene mündid

linc
Kroon
Postitusi: 123
Liitunud: 21 Jaan 2012, 21:15

Re: 27. oktoober 2013 - Tallinna kogujate kokkutulek (laat)

Postitus Postitas linc » 23 Sept 2013, 20:56

mart kirjutas:linc... minu seisundit peaks kirjeldama see video, seda eriti keskerakonna osas

"laadal petta saanu" tekst kuulus rohkem 1-euroste, kui 100-euroste asjade ostjale, aga tal on ka võimalus öelda, KUS, KES ja MILLEGA teda pettis, kuigi on kartus, et me pole ta lähema seletuse jaoks enam piisavalt armastusväärsed, väärimaks sellist armulikkuse avaldust

aga teemaarendusest tekkis mõte, võib-olla järgmiseks laadaks realiseerin selle
Ma saan aru, et sa tõstad põnevust, et kõik järgmisele laadale kohale tuleks? :)

Suletud