30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Tead mõnda huvitavat üritust? Anna teada!
Suletud
imbrik
Kroon
Postitusi: 119
Liitunud: 27 Jaan 2020, 19:47
Asukoht: Tallinn

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas imbrik » 03 Nov 2021, 15:34

Sai ka paar münti soetatud, komisjonitasudega olin arvestanud, kuid.. käsitlustasu (5€) ja itellasse (7€, nagu saadaks Soome pakki). Proovitakse igalt poolt koorida nii kuis jaksavad :D . Odavama otsa münte pole mõtet sealt osta. Kui just pole räige kihk midagi kätte saada..

StPo
5 senti
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2020, 16:04

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas StPo » 07 Nov 2021, 14:33

Ma soovisin saada mõlemad näoga 25kopikalised ja ühte rublast,sain ainult ühe neist aga jällegi tuli odavalt 1907 50kop ja 1901 1rublane.
Aga tundub,et Coins.ee oksjonil on väga suur oskaaal juhusel,sest kroonimisrubla läks üle “turuhinna” ja teised tulid üllatavalt odavalt.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas Andvari » 07 Nov 2021, 20:35

Tere.
Kui oksjon käis, siis rääkisin ühe sõbraga, et üks 5m24 tundub väga tuttav.
Täna plahvatas, et kus ma seda näinud olin!
Siin siis ebay link: https://www.ebay.com/itm/254092269888?_ul=EE
Ja siin coinsi link: https://coins.ee/lot/show/32019
Andres võib mind parandada, kuid mingi aasta kindlasti rippus see tal seal ebays?
Vaatasin isegi, et võtaks või ei võtaks :)

Miks osta 25.-USD +7 usd saatmine, kui võib osta 86.- EUR + oksjonitasud+ muud tasud.
Maailm on ikka kummaline :)

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas aldok2 » 07 Nov 2021, 21:31

Andvari kirjutas:
07 Nov 2021, 20:35
Tere.
Kui oksjon käis, siis rääkisin ühe sõbraga, et üks 5m24 tundub väga tuttav.
Täna plahvatas, et kus ma seda näinud olin!
Siin siis ebay link: https://www.ebay.com/itm/254092269888?_ul=EE
Ja siin coinsi link: https://coins.ee/lot/show/32019
Andres võib mind parandada, kuid mingi aasta kindlasti rippus see tal seal ebays?
Vaatasin isegi, et võtaks või ei võtaks :)

Miks osta 25.-USD +7 usd saatmine, kui võib osta 86.- EUR + oksjonitasud+ muud tasud.
Maailm on ikka kummaline :)
Mitmed võimalikud seletused:
1. Coinsi fotod on tunduvalt parema kvaliteediga ja neil paistabki münt palju kvaliteetsemana.

2. Kõik ostjad ei pruugi eBayd vaadata, nt seepärast, et ei tunne ennast kindlad ingliskeelse materjaliga töötamisel.

3. Hasart oksjonil ja muidu mündikauge pakkuja mugavus- kui oled pühapäevakoguja, tahad osta ainult loetud mündid ja otsest rahapuudust pole, siis on võib-olla üsna ükskõik, kas maksta mündi eest 30 või 90 eur, peaasi, et kohe kätte saad.

Kasutaja avatar
Andvari
Kümnekroonine
Postitusi: 1624
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:18

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas Andvari » 07 Nov 2021, 22:57

aldok2 kirjutas:
07 Nov 2021, 21:31
Mitmed võimalikud seletused:
1. Coinsi fotod on tunduvalt parema kvaliteediga ja neil paistabki münt palju kvaliteetsemana.

2. Kõik ostjad ei pruugi eBayd vaadata, nt seepärast, et ei tunne ennast kindlad ingliskeelse materjaliga töötamisel.

3. Hasart oksjonil ja muidu mündikauge pakkuja mugavus- kui oled pühapäevakoguja, tahad osta ainult loetud mündid ja otsest rahapuudust pole, siis on võib-olla üsna ükskõik, kas maksta mündi eest 30 või 90 eur, peaasi, et kohe kätte saad.
[/quote]

Ma arvan ebayd vaatavad oluliselt rohkem inimesi, kui coinsi oksjoneid. Üks põhjus on kindlasti see, et coinsi oksjonitel ei saa kõik osaleda.

aldok2
Viiekroonine
Postitusi: 932
Liitunud: 23 Aug 2015, 08:44

Re: 30. okt - 1. nov - 51. coins.ee veebioksjon

Postitus Postitas aldok2 » 08 Nov 2021, 10:18

Andvari kirjutas:
07 Nov 2021, 22:57
Ma arvan ebayd vaatavad oluliselt rohkem inimesi, kui coinsi oksjoneid. Üks põhjus on kindlasti see, et coinsi oksjonitel ei saa kõik osaleda.
Vaatajate arv eraldiseisvana ei pruugi olla oluline, eeldades, et eBay'd ja coinsi vaatavad eri inimesed. Piisab kahest rahakast ja kärsitust pakkujast, kes eBayd ei vaata (nt seepärast, et ei tunne end inglise keelega koduselt), et hind kõrgustesse viia.

Näide elust: ostsin ise viimasest Coinsist ühe EV mündi puhtalt kvaliteedi pärast ja mul oli suhteliselt ükskõik, kas lõpphind tuleb 20 või 40 eurot. Ma EV-ga igapäevaselt ei tegele ja ei viitsinud uurida, kas kusagil seda münti veel odavamalt saaks, mugavus maksab. 500 eurose mündi puhul oleks muidugi rohkem eeltööd teinud.

Rääkides sellest 5 margasest 1924, siis ma seda eBays ei näinud, kuigi ma seal regulaarselt käin. Kuid kuna ma otsin sealt reeglina muid asju, siis ei pannud tähele. Coinsi EV münte vaatan küll, sest see on mugav võimalus näha korraga palju heakvaliteedilisi asju, eBays on selliste müntide leidmine õnneasi ja ei tasu minu jaoks otsimise vaeva. Selles mõttes olen ma EV müntide osas isik, kes neid EBays ei vaata, Coinsis aga küll. Selliseid huvilisi on ilmselt teisigi.

Suletud