Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Registreerumisinfo ja probleemide vältimiseks paneme ka reeglid paika
Vasta
Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas fengarm » 23 Mai 2011, 16:41

Caesar kirjutas:Muljetavaldav kogu erimeid. Kuna neid erinevaid mõrasid aga näib tulevat nii hulgaliselt, äkki võiks teha igale mündile oma teema. Või punastele sentidele eraldi teema, mark-müntidele eraldi teema. Toompea mõra-erisusi on ikka päris hea hulk. Oleksid kõik järjest silme ees. Praegu pisut nagu pudru ja kapsad. Või mis te arvate?
see on nüüd ära tehtud
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 23 Mai 2011, 18:44

Avaldan suulist kiitust :lol:
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Scann » 23 Mai 2011, 20:33

Teen pakkumise, et need praagid ja erimid võiksid eraldi olla, muidu on see Eesti müntide alateema ainult neid praake ja erimeid täis. Ehk siis lisaks fantaasiarahadele, koopiatele, žetoonidele jne jne võiks olla eraldi alateema praakide ja erimite jaoks. Sinna võiks siis kõik need uued fengarmi teemad ümber tõsta.

Kasutaja avatar
fengarm
Topeltkroon
Postitusi: 362
Liitunud: 25 Apr 2011, 16:28

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas fengarm » 23 Mai 2011, 21:35

Seegi idee on koostöös adminniga teostatud...
Kogun vanemaid Eesti aladel käibinud münte ning Rootsi kuld- ja hõbemünte.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 04 Juul 2011, 21:47

Kaks väikest muudatust

1. Ost/müük peaks nüüd olema 14 päeva, ma loodan et ma seda muutes midagi muud ära ei rikkunud.

2. Vastregistreerunud peaksid saama ka privaatsõnumeid saata. Millegipärast oli see õigus puudu.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Scann » 09 Aug 2011, 23:50

Ma ei tea, kas sel pakkumisel on mõtet, aga nüüdsel ajal, kus kõik asutused ja teenused on koondunud suhtlusvõrgustikesse eesotsas Facebookiga, siis teen ettepaneku, et ka sellel foorumil (või siis kodulehel) oleks aeg teha enda väike Facebooki leht. Saaks seal siis kuulutada, et kes mida ostab, müüb ja vahetab, võiks tuua välja huvitavaid linke jne. Kindlasti oleks see reklaam sellele foorumile ja Eesti numismaatikale, nii et kasu võivad lõigata kõik.

Ma arvan, et see oleks heaks võimaluseks arutleda juba vanadel numismaatikutel ja samas, kui Facebookis on palju just nooremaid, kutsuda inimesi üles oma rahast hoolima ja sellest lugu pidama, sellega seoses ka numismaatikaga tegelema.

Muidugi ei tea, kui suurt huvi see leht tegelikult leiaks, aga kuna praegusel ajal on kõik nii lihtne, et teed vaid paar klikki ja valmis, siis miks mitte katsetada.

Caesar
Topeltkroon
Postitusi: 216
Liitunud: 28 Apr 2011, 12:46

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Caesar » 10 Aug 2011, 06:26

Tere!
Scanni ettepanekul on muidugi jumet. Võibolla isegi liituks sellise FB lehega, kui selle vorm on stiilne ja sisu väga mölaks ei kisu.
Kuid arvan, et see võiks siis pea-asjalikult olla foorumi reklaamiks, ajaga tuleb ju kaasas käia ja FB paremat reklaami annab leida.
Toon näiteks, mingi veinipood jagas tasuta komplekti veine, pidid vaid end lehega liitma ja kaasa rõkkama, kui väga vein maitseb. Need said tuhandetes liitujaid vähese ajaga. Suhtkoht odav ja efektiivne reklaam tegelt.
Ise küll ei tunne suurt vajadust oma väikese hobi afišeerimiseks, aga eks inimesi on erinevaid.
Asise infi kõrval sellist klubijuttu võiks ka tulevikus ikka siin foorumis olla ja FB näiteks millegi suurema promomiseks, kui vaid, et leidsin mündi, 1 kroon '93, et kui palju see väärt on?! Nt. uusim kirjandus ja head münditarvikute pakkumised, kokkutulekud jne. Sest, kas tegelikkuses on vaja neid kogujaid nii karjade kaupa juurde, kelle harimine võtab aega ja võib tekitada igasuguseid anomaaliaid juurdegi. Viimase näiteks oleks koopiamarkade ebaloomulikult kõrged hinnad viimasel ajal ja mõningate mündivermijate juurdetekkimised, kus varsti on jälle tegu, et tõelist vuflist kuidagi eristada jms.
Ise eelistaksin pigem loomulikku asjade arengut ja kui promoda, siis konservatiivset lähenemist.
Edu ja hääd suve jätku!
Huvitavad heas säilivuses Eesti jt. Balti riikide mündid.

Kasutaja avatar
muhfff
Site Admin
Postitusi: 5011
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:45
Kontakt:

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas muhfff » 10 Aug 2011, 10:09

Hmm... peab natuke mõtlema selle üle.

Fännilehe või grupi lisamine on muidugi lihtne, kuid kogu see ruum tuleb sisuga ära ka täita - vastasel juhul on see üsna mõttetu.
Firmadel on ses suhtes lihtne, nendele on Facebooki leht müügikanaliks kus reklaamida oma pakkumisi.

Kuna foorum kasumit ei taotle, siis nagu müüa pole midagi. Seega selline FB lehe sisu langeb ära. Ainuke mõte oleks seega ala populariseerimine. Kuid populariseerimine eeldaks regulaarset artiklite avaldamist (mida siis FB lehel reklaamida) ja regulaarset laatade/oksjonite reklaamimist.
Ma pole üldse kindel, et ma seda viitsin... :)

Aga ma mõtlen sellele natuke, võib-olla tuleb mõni suurepärane idee.
Ostan Eesti, Tsaari-Vene ja NSVL münte, kodurahasid jne. Huvi korral raha kohe kätte! Pakkumised kas PM või eestimynt@gmail.com

Kasutaja avatar
Scann
Kroon
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Mai 2011, 17:09
Asukoht: Tallinn

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas Scann » 10 Aug 2011, 11:09

Kui ajast puudu jääb, siis saab Facebookis minu teada lehel olla mitu omanikku. Et see inimene, kes lehe teeb, saab neid juurde lisada ja vastavaid õigusi anda. Ma ei mõtle, et terve kari neid omanikke olema peaks, vaid arvan, et kahest-kolmest usaldusväärsest inimesest piisaks, kes jõuaks ja saaks lehele uusi uudiseid vms lisada.

Samas üks küsimus oleks ka selles, et kuidas seda lehte nimetada. Kas oleks see siis nagu selle mündifoorumi Facebooki leht või hoopis mynt.spikriladu.net leht ehk siis pealkirjaga Eesti mündid ja kodurahad. Aga see idee on veel toores, nii et nimele jõuab veel hiljemgi mõelda.

mynt123
10 senti
Postitusi: 25
Liitunud: 26 Apr 2011, 09:39

Re: Ettepanekud foorumi arendamiseks ja senised edusammud

Postitus Postitas mynt123 » 11 Aug 2011, 09:52

Mina seda feisbuuki mõtet ei toeta. Jääks ikka siia foorumisse ja samasuguseks asjalikuks edasi. Vaba teema vms peaks kõik vajadused katma :?: :roll:

Vasta